Buty do lasu - idealne modele na piesze wycieczki. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Buty do lasu to obuwie, które przyda się każdemu z nas. Piesza wędrówka to idealny moment na wyciszenie i chwilę relaksu, która szczególnie teraz jest nam potrzebna. Jakie buty wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź!

Buty do lasu - dlaczego warto mieć je w szafie?

Buty do lasu to ważna część garderoby. Idealnie sprawdzą się na wiosenno-letnie wycieczki na łono natury. Jednak ten rodzaj obuwia różni się od klasycznych adidasów na co dzień, ponieważ musi ono dbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo i wygodę. Buty do lasu przydadzą się również na wyjazd w góry. Dlaczego warto mieć choć jedną parę butów do lasu? Takie spacery zdecydowanie poprawiają naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Poza ruchem, zapewniają nam także chwilę relaksu i wyciszenia, którego tak bardzo potrzebujemy, gdy na co dzień żyjemy aktywnie i szybko. Jakie buty do lasu wybrać i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Podpowiadamy.

buty do lasubuty do lasu shutterstock

Buty do lasu - twarda podeszwa

Jedną z najważniejszych cech butów do lasu jest twarda podeszwa, co daje nam większą przyczepność. Spacer po nierównym terenie wymaga od naszych butów większej stabilności. Modele z grubą podeszwą zapewnią nam bezpieczeństwo. Niestety nasze ulubione adidasy nie dadzą nam, aż takiej stabilności, jak buty do lasu. Zwykłe obuwie może mieć zbyt miękką podeszwę i nie będą amortyzować nogi. Jest to bardzo ważne, ponieważ gruba podeszwa ochroni nasze stopy przed urazami, takimi jak skręcenie kostki! Ta cecha butów do lasu jest bardzo istotna, dlatego koniecznie pamiętaj o niej przy zakupie!

Buty do lasu - na każdą pogodę

Niestety pogoda w Polsce potrafi zmienić się w ciągu godziny, dlatego przy zakupie butów do lasu musimy pamiętać, by model chronił nas przed warunkami pogodowymi. Tu warto zainwestować w obuwie, którego podłoże jest antypoślizgowe. Dodatkowo materiał powinien być wodoodporny! Buty do lasu z syntetyków zapewniają nam wysoki poziom przewiewności i pozwalają stopie oddychać. Dzięki czemu nasze stopy nie będą narażone na efekt mokrych skarpetek. Buty do lasu powinny także schnąć szybciej, niż klasyczne adidasy.

obuwie do lasuobuwie do lasu shutterstock

Buty do lasu - komfort i lekkość

Nie musimy wspominać, że buty do lasu powinny być wygodne i komfortowe. Jeżeli chcesz, aby twoja wędrówka była przyjemna, koniecznie wybieraj buty praktyczne, nie kieruj się tu, aż w tak dużym stopniu modą. Wybór wygodnych butów do lasu jest na tyle różnorodny, że z pewnością znajdziesz modele atrakcyjne wizualnie. Pamiętaj, że tego rodzaju obuwie, mimo twardej podeszwy powinno być lekkie! Co prawda rozwój technologii coraz częściej umie połączyć te dwie ważne cechy, jednak zwróć uwagę czy buty nie ważą zbyt dużo. Dzięki temu będziesz mógł iść szybciej, a przy okazji nie zmęczysz się po chwili wędrówki.

Buty do chodzenia po lesie - dopasuj je odpowiednio do stopy

Obuwie do lasu musi być dobrane odpowiednio do rozmiaru naszej stopy. Kupując buty musimy przetestować, czy schodząc lub wchodząc pod górę nie czujemy bólu związanego z zbyt małym butem. Taki szybki test upewni nas czy rozmiar jest odpowiedni. Podczas wędrówki dochodzi często do puchnięcia stopy, dlatego zwróć uwagę, czy masz wystarczająco miejsca w środku. But nie może obcierać kostki, ponieważ po kilku godzinach zaczną pojawiać się odciski, co z pewnością zmniejszy komfort spaceru. Buty do lasu musi charakteryzować bezpieczeństwo i wygoda.

buty do lasubuty do lasu shutterstock

Więcej o: