Laminowanie brwi - świetny sposób, aby były gęste i piękne. Na czym polega?

Szukasz sposobu na poprawę wyglądu brwi? Koniecznie zobacz, na czym polega laminowanie brwi. Dzięki temu zabiegowi staną się zdrowsze i bardziej gęste!

Narzekasz na swoje brwi? Są za rzadkie, zbyt cienkie albo może zbyt gęste i niesforne? Istnieje wiele sposobów na pielęgnację brwi. Może to być makijaż permanentny, który jednak kosztuje i jest dosyć odważnym krokiem. Wygląd brwi poprawiają również naturalne sposoby jak stosowanie olejku rycynowego albo niektóre kosmetyku w postaci serum na porost brwi. Możesz wybrać metodę, która cię najbardziej interesuje. Jedną z nowości jest również laminowanie brwi. Na czym polega ten zabieg i jakie są jego efekty? 

Co to jest laminowanie brwi? 

Zabieg laminowania brwi polecany jest dla niemal każdego typu brwi. Mogą z niego korzystać zarówno posiadaczki cienkich i rzadkich, jak i gęstych brwi. Laminowanie nie tylko długotrwale stylizuje brwi, ale także odżywia je i wzmacnia. Przyspiesza również porost włosków. 

Laminowanie brwi - co toLaminowanie brwi - co to / shutterstock

Laminowanie brwi rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia brwi oraz od nałożenia na łuki brwiowe aktywatora z kwasem tioglikolowym, który otwiera łuski włosa. Kwas najpierw rozrywa mostki dwusiarczkowe, a potem tworzy nowe, mocniejsze. Następnie na brwi kosmetyczna nakłada keratynę, której zadaniem jest odbudowa włosków, pogrubienie ich oraz nabłyszczenie. Na koniec zabiegu nakłada się jeszcze dodatkowy kosmetyk pielęgnujący. Może to być na przykład olejek jojoba, który odżywia i wzmacnia albo inne naturalne olejki jak arganowy, migdałowy czy kokosowy. Zabieg jest nieinwazyjny i nie boli! Trwa około 30-45 minut. 

Efekt jaki osiągniesz po laminowaniu brwi można nazwać efektem jeżozwierza czy fluffy borws. To bardzo popularna stylizacja brwi, która zakłada "czesanie" brwi w górę, aby dodać im objętości. Influencerki kochają ten efekt! Laminowane brwi o wiele łatwiej jest także ułożyć i malować. Po zabiegu rezultat utrzymuje się około dwóch miesięcy.

Laminowanie brwi efektyLaminowanie brwi efekty / shutterstock

Laminowanie brwi - cena i czy zabieg jest bezpieczny 

Zabieg laminowanie brwi jest bezpieczny, ale pod warunkiem, że udasz się do wykwalifikowanej osoby. Kwas trioglikolowy musi być nałożony na brwi bardzo precyzyjnie. Zawiera w sobie między innymi podobne składniki do tych, które występują w kremach do depilacji. Jeśli więc nałoży się go zbyt dużo na cienkie włoski, mogą one ulec zniszczeniu. Kosmetyczka musi pamiętać, że włoski brwi różnią się również długością, a trzeba je odpowiednio pokryć kwasem i wszelkimi pozostałymi kosmetykami na wzmocnienie. Sam kwas i wykorzystywane do tego zabiegu kosmetyki są całkowicie bezpieczne zarówno dla włosków, jak i brwi. Jednak kosmetyczka wykonująca zabieg, powinna wziąć pod uwagę przede wszystkim grubość włosków oraz ich kondycję. Zbyt cienkie i słabe mogą się trwale zniszczyć! Alternatywą dla laminowania brwi może być po prostu nałożenie keratynowej odżywki. 

Koszt laminowania brwi waha się od 100 do 200 zł.  

Laminowanie brwi w domu - czy można? 

Niestety nie rekomenduje się wykonywania tego zabiegu w domu. Nieprofesjonalne laminowanie brwi może okazać się szkodliwe zarówno  dla brwi, jak i dla oczu. Źle nałożony kwas zniszczy włoski oraz podrażni oczy! Jeśli wiec chcesz ujarzmić swoje brwi, udaj się do kosmetyczki. Jednak w drogeriach możesz znaleźć specjalne produkty do domowego laminowania brwi, a na Youtube dostępne są tutoriale. Mimo wszystko nie warto ryzykować! Zamiast tego sięgnij po domową hennę brwi, aby poprawić ich wygląd! 

Więcej o: