Brwi permanentne - jaką metodę wybrać i czy zabieg boli? Odpowiadamy!

Brwi permenentne stają się coraz popularniejszym zabiegiem kosmetycznym, ponieważ oszczędza czas i daje długotrwałe efekty. Nie przepadasz za swoimi brwiami i chciałabyś, by wyglądały lepiej? Zobacz na czym polega ta metoda, ile kosztuje i jak ją wykonać!

Narzekasz na swoje brwi? Są za jasne, nierówne albo przerzedzone? Męczy cię też codzienne używanie kredek czy pomady do brwi? Jeśli tak, to idealnym wyborem dla ciebie będzie makijaż permanentny brwi. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a twoje brwi będą wyglądały o wiele lepiej. Permanentne brwi to mało inwazyjny zabieg kosmetyczny, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Może okazać się sporym ułatwieniem w codziennym makijażu. Jeśli również zastanawiasz się nad jego wykonaniem, to koniecznie zobacz, co powinnaś o nim wiedzieć. 

Brwi permanentne - na czym polega zabieg? 

Makijaż permanentny brwi, jak sama nazwa wskazuje, polega na długotrwałym utrwaleniu brwi. Sam zabieg przypomina trochę wykonywanie tatuażu. Nie bez powodu wiec jest nazwany tatuażem brwi. Kosmetyczka za pomocą cienkiej igły wprowadza barwnik pod skórę. Dzięki temu efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat! Jak wygląda zabieg krok po kroku? 

  • na początek kosmetyczna po rozmowie z klientką dobiera odpowiednią metodę wykonania makijażu permanentnego brwi. To ważne, aby rezultat był taki jak ten oczekiwany. 
  • następnie będziesz musiała podpisać zgodę na zabieg oraz oświadczenie wraz z ankietą o stanie zdrowia. Zabiegu nie można wykonywać kobietom w ciąży, cukrzykom oraz osobom chorującym na poważne schorzenia. Kosmetyczna musi się więc upewnić, że zabieg będzie całkowicie bezpieczny. Pamiętaj też, że nie można pić alkoholu przed zabiegiem. 
  • po stwierdzeniu bezpieczeństwa zabiegu, kosmetyczka przystąpi do podania znieczulenia. Ma ono formę kremu z lidokainą. Znieczulenie utrzymuje się do około 20 minut. 
  • następnie kosmetyczka musi określić kształt brwi oraz dobrać odpowiedni kolor. Nie może być za ciemny, gdyż permanentnych brwi nie da się potem rozjaśnić. Kosmetyczka za pomocą kredki lub specjalnych nici z tuszem szkicuje precyzyjnie linię brwi, zgodnie z zapotrzebowaniami klientki. 
  • po ustaleniu kształtu, specjalistka może zacząć już rysować brwi specjalnymi narzędziami, które różnią się w zależności od wybranej metody. Może to być albo metalowy długopis albo cienkie igiełki, za pomocą których wykonuje się nacięcia w kształcie włosków. Nacięcia wypełnia się potem barwnikiem. 
 

Pamiętaj, że zabieg makijażu permanentnego brwi może wykonać tylko profesjonalna kosmetyczka (linergistka). Zabieg jest inwazyjny, więc musi być zrobiony w warunkach sterylnych i bardzo precyzyjnie. Ile trwa makijaż permanentny brwi? Zazwyczaj jest to od 30 minut od około dwóch godzin -  w zależności od metody. 

brwi permanentnebrwi permanentne shutterstock

Makijaż permanentny brwi - ile się goi i czy boli? 

Warto wiedzieć, że wykonywanie brwi permanentnych nie boli, gdyż w trakcie działa znieczulenie. Po zejściu znieczulenia możesz odczuwać lekkie szczypanie i mały dyskomfort w okolicach łuku brwiowego, ale nie jest to bardzo uciążliwe. 

Proces gonienia się nacięć trwa zazwyczaj około 4 tygodnie. W jego trakcie mogą pojawić się małe strupki, a skóra może zacząć się łuszczyć. Po upłynięciu tego czasu możesz się udać na ewentualne zabiegi korekcyjne jak korekta kształtu lub przyciemnienie brwi. Zabiegi te powinny być wliczone w cenę pierwszego zabiegu. 

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? 

Zaraz po wykonaniu zabiegu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim przez kilka dni nie można myć okolicy brwi wodą ani mydłem. Nie wolno także używać żadnych kosmetyków do brwi, gdyż możesz dostać zakażenia i popsuć makijaż permanentny. Przez około tydzień zrezygnuj z chodzenia na basen, siłownię oraz do sauny. 

Oprócz tego pamiętaj też o smarowaniu brwi odpowiednim kremem. Przed wyjściem z domu sięgaj po krem z filtrem. Na noc używaj kojącego kremu z pentanolem. Możesz również sięgnąć po naturalne olejki, szczególnie jeśli zauważysz, że twoja skóra zaczęła się łuszczyć. 

Brwi metoda piórkowaBrwi metoda piórkowa fot. shutterstock

Permanentne brwi - jaką metodę wybrać? 

Zanim zdecydujesz się zrobić sobie brwi permanentne, musisz wybrać odpowiednią metodę ich wykonania. Do wyboru masz kilka możliwości i każda z nich daje nieco inny efekt: 

  • metoda cieniowania - jest do doskonała metoda dla tych kobiet, które chcą zamaskować ewentualne braki w swoich naturalnych brwiach. Polega ona na zabarwieniu skóry, co pozwala na wyrównanie koloru brwi i ich przyciemnienie. Efekt przypomina ten, który osiągamy za pomocą kredki czy pomady, ale oczywiście jest o wiele trwalszy. 
  • brwi permanentne metoda piórkowa (microblading) - ta metoda jest polecana dla kobiet z dużymi ubytkami włosków w brwiach oraz dla tych, które całkowicie straciły włoski. To właśnie w trakcie tej metody wykonuje się nacięcia, które wypełnia się barwnikiem. Efekt jest bardzo naturalny i trwały. Piórkowanie brwi naprawia również ich kształt oraz poprawia kolor. 
  • metoda ombre brwi - jest to odmiana metody cieniowanej, w której włoski przy skroniach są ciemniejsze niż te w stronę wewnętrznego kącika oka. Taki efekt jest naturalny i pięknie zaznacza kształt brwi. 

Ile kosztują brwi permanentne? 

Cena makijażu permanentnego brwi uzależniona jest od wybranej metody. Cieniowanie i włoskowanie kosztują zazwyczaj do 1200 zł. Metoda piórkowania brwi jest droższa, ale daje o wiele lepsze efekty. Może kosztować od 1200 do 1500 zł. Wszystko oczywiście uzależnione jest od salonów, jak i od oferowanej jakości tuszu i sprzętu. 

Brwi permanentne - czy warto? 

Mimo, że zabieg ten łączy się z różnymi ograniczeniami zaraz po nim i należytą pielęgnacją, efekt utrzymuje się długo. Zaoszczędza czas i sprawia, że twarz wygląda bardziej wyraziście. Makijaż permanentny brwi ma dobre opinie wśród kobiet, które się na niego zdecydowały. Dzięki niemu twoja codzienność makijażowa rutyna będzie szybsza i łatwiejsza! Brwi permanentne to idealna okazja, by czuć się pięknie i oszczędzić czas! To także świetna opcja dla dojrzałych pań, których włoski z wiekiem zaczynają słabnąć.

Brwi permanentne - pielęgnacjaBrwi permanentne - pielęgnacja / shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.