Regulacja brwi w domu - jak to zrobić i którą metodę wybrać?

Regulacja brwi w domu wydaje Ci się dość ryzykowna? Niepotrzebnie, bo wcale nie jest to takie trudne. Na początku niezbędne jest określenie kształtu brwi, a także wybranie metody regulacji. Zobacz jak to zrobić krok po kroku!

Brwi są ważną, estetyczną częścią twarzy kobiety. Z tego powodu kluczowe jest to, aby nadać im odpowiedni kształt i grubość, który będzie pasował do naszego kształtu twarzy i dzięki któremu po prostu będziemy wyglądać jak najlepiej. Takiego zabiegu wcale nie musisz robić jednak u kosmetyczki! Regulacja brwi w domu jest jak najbardziej możliwa i możesz wykonać to różnymi metodami

Regulacja brwi w domu

Na początek musisz ustalić kształt brwi, który chcesz uzyskać. Jeśli masz za sobą pierwszą wizytę u kosmetyczki, która zrobiła Ci ten zabieg profesjonalnie to będzie Ci łatwiej. Wystarczy, że odtworzysz ten kształt i wyrwiesz włoski, które podrosły. Nawet jeśli trochę już minęło czasu od tej regulacji brwi to prawdopodobnie nie będzie problemu z wyróżnieniem nowych włosków do usunięcia. Oczywiście nie musisz ponawiać dokładnie tego samego  kształtu. Jeśli Twoje brwi znów są gęste i niemalże naturalne, to możesz nadać im nową linię. Robiąc regulację brwi w domu pamiętaj o trzech elementach: grubości brwi, wznoszeniu, a także miejscu opadania.

Jak dobrze wyregulować brwi w domu - ustalenie długości metodą 3 linii

Regulacja brwi w domu musi rozpocząć się od ustalenia ich kształtu. Najłatwiej pomóc sobie metodą prostych linii, które wyznaczane są w odniesieniu do kącików oka oraz płatka nosa. Można zrobić to używając standardowej długości ołówka. Na początku przyłóż ołówek do płatka nosa i wewnętrznego kącika oka, później do zewnętrznego kącika, cały czas trzymając początek przy płatku nosa, a następnie środkowa linia powinna przebiegać mniej więcej w 1/3 długości łuku, licząc od zewnętrznego kącika. Najłatwiej zobaczyć to na poniższym rysunku:

regulacja brwi w domuregulacja brwi w domu fot. shutterstock

Jednak ta metoda sprawdza się tylko przy idealnie proporcjonalnych twarzach. Jeśli Twój nos jest dość szeroki to nie uzyskasz prostej linii, pomiędzy płatkiem nosa a wewnętrznym kącikiem oka. Wtedy brew powinna zaczynać się minimalnie wcześniej, ku wnętrzu.

Regulowanie brwi w domu - kształt twarzy

Jeśli chcesz wyregulować brwi samodzielnie, to pamiętaj, że kształt pojedynczej brwi nie jest symetryczny i można wyznaczyć część wzniesienia i opadania. Przyjmując, że brew zaczyna się nad wewnętrznym kącikiem oka, pierwsza jej część jest wznosząca i powinna stanowić 2/3 długości. Następnie widać najwyższy punkcik, za którym następuje część opadająca, której długość powinna być równa mniej więcej 1/3 brwi. To właśnie ten punkt opadania jest wyznaczany za pomocą środkowej linii w opisanej powyżej metodzie. Czasem jest on bardzo wyraźny, bo np. kończy się strzelistymi, dobrze zaznaczonymi łukami, a innym razem nie jest go tak łatwo wyróżnić. 

regulacja brwi w domuregulacja brwi w domu fot. shutterstock

Kształt łuku można dostosować do rodzaju kształtu naszej twarzy. Nie jest to ścisła reguła w regulacji brwi w domu, ale może pomóc nam określić jaki z nich będzie korzystny dla nas:

  •  Owal - tutaj jest największa dowolność. wystarczy, że takie kobiety wybiorą odpowiednią długość i grubość. Jeśli kształt jest jednak bardzo wydłużony, to najlepiej zdecydować się na jak najbardziej proste, a także gęste brwi.
  • Okrąg - w tym wypadku  łuki powinny być bardziej strzeliste, żeby uzyskać efekt wydłużenia i wysmuklenia, a także trochę zaostrzyć rysy.
  • Kwadrat - najlepsze będą subtelnie zaznaczone, półokrągłe łuki.
  • Trójkąt - początki brwi powinny być zbliżone do siebie i  dość gęste

Regulacja brwi w domu za pomocą pęsety

Regulacja brwi w domu pęsetą to najbardziej tradycyjna i prosta metoda, a także najtańsza. Jeśli masz bardzo gęste włoski to może okazać się niestety trochę czasochłonna, ale warto poświęcić ten czas dla późniejszej satysfakcji. W tej metodzie brwi wyrywamy razem z cebulką, więc ładny kształt pozostaje na dość długo. Zabieg warto wykonać po kąpieli, kiedy nasza skóra będzie miększa i usuwanie włosków będzie łatwiejsze. Przed regulacją brwi w domu zaznacz sobie pożądany kształt za pomocą jasnej kredki do brwi, zaczynając od wewnętrznego kącika oka - narysuj linie zarówno na dole jak i na górze, pamiętając o wyżej wspomnianej zasadzie proporcji 2/3 oraz 1/3. Co do grubości - uważaj aby brwi nie były za cienkie. Lepiej zrobić je za grube, bo wtedy można je poprawić. Jeśli jesteś zadowolona z efektu tego szkicowania to przejdź do drugiej brwi. Postaraj jak się najwierniej odrysować taki sam kształt. Przypatrz się dokładnie w lusterku i sprawdź za pomocą powyższej metody 3 linii czy wszystko jest w porządku. Jeśli nie, zmaż kredkę i wprowadź poprawki. Następnie przejdź do regulowania brwi, czyli usuwania włosków, które znajdują się nad zaznaczoną linią jak i pod nią. Po tym kroku, dobrze przeczesać brwi do góry, np. za pomocą suchej mascary, i zobaczyć czy nie wystają pojedyncze włoski, które można skrócić nożyczkami. Brwi możesz podkreślić za pomocą pomady lub kredki.

Zobacz też: Pomada do brwi - jak jej prawidłowo używać i jaką kupić?

Regulacja brwi w domu woskiem

Brwi można wyregulować również woskiem. Zazwyczaj nie jest to jednak jedyny sposób i na koniec poprawia się jeszcze kształt za pomocą pęsety. Regulację brwi w domu woskiem najlepiej wykonywać za pomocą gotowych plastrów na zimno, przeznaczonych specjalnie do depilacji twarzy. Taki plaster ucinasz na odpowiednią długość i grubość, zostawiając suchy brzeg z jednej strony, za który chwycisz. Następnie przykładasz do brwi i energicznym ruchem zrywasz w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa. Po depilacji dobrze użyć kremu łagodzącego lub oliwki, aby zmniejszyć zaczerwienienie. Regulacja brwi w domu woskiem jest szczególnie polecana jeśli Twoje brwi są bardzo grube, więc ze spokojem możesz pozbyć się dużej ich części za jednym razem. W przeciwnym razie lepiej wybrać samą pęsetę, aby mieć pełną kontrolę nad tym ile włosków chcesz usunąć. 

Zobacz też: Depilacja w domu: który sposób na usunięcie włosków wybrać?

regulacja brwi w domuregulacja brwi w domu fot. shutterstock

Regulacji brwi w domu trymerem

Wyregulować brwi w domu można również za pomocą trymera, czyli maszynki do strzyżenia. Nie usuwamy tutaj włosków z cebulkami, co ma taką zaletę, że nie pozbywamy się ich trwale. Warto wiedzieć, że wyrywanie z cebulkami tych samych kosmyków za każdym razem może powodować to, że już nigdy nie odrosną. To duży plus dla kobiet, które lubią zmieniać grubość i kształt brwi, więc nie chcą ograniczać swoich możliwości. Dodatkowo regulacja brwi w domu trymerem jest bezbolesna. To urządzenie do stryżenia nie jest zbyt dużym wydatkiem, bo można kupić go nawet za mniej niż 100 zł. Jak wykonać samodzielną regulację brwi trymerem? Najlepiej unieść skórę skroni i zwyczajnie przycinać włoski, zarówno pod i nad łukiem brwiowym. Przy tym zabiegu uważaj na rzęsy, aby przypadkiem również ich nie przyciąć. Użycie trymera może być też dobrą opcją dla kobiet, które nie są pewne jaki kształt brwi chcą uzyskać - nawet jeśli coś wyjdzie nie tak, włoski szybko odrosną. Tę metodą można łączyć również z regulacją brwi pęsetą lub woskiem.

Więcej o: