Uroda: Jak obciąć grzywkę w domu? Kilka sposobów, które cię nie zawiodą!

Marzysz o grzywce albo twoja jest już za długa? Zastanawiasz się, jak obciąć grzywkę w domu, bez wychodzenia do fryzjera? To nie takie trudne, ale wymaga odrobiny wprawy. Zobacz, jak to zrobić i nie żałować!

Grzywka to fryzura, która potrafi odmłodzić i wymodelować twarz. Jest niezwykle kobieca i pełna uroku. Jednak trzeba ją odpowiednio dopasować do kształtu twarzy. Źle dopasowana może sprawić, że twarz stanie się mniej proporcjonalna. Czy tylko fryzjer może obciąć grzywkę? Nie! Można to zrobić samemu, ale trzeba wybrać odpowiedni rodzaj grzywki i dopasować metodę obcinania. Jak obciąć grzywkę w domu? Mamy dla ciebie kilka trików, które sprawią, że ta decyzja nie będzie jedną z najgorszych! 

Jak obciąć grzywkę w domu? Dopasuj cięcie i metodę! 

Istnieje wiele rodzajów grzywek. Musisz więc wybrać którąś i dopiero potem zdecydować się na jej obcięcie. W internecie znajdziesz wiele inspiracji na modne fryzury z grzywką. Może to być modny w tym sezonie bob albo długie włosy z prostą grzywką. Możliwości masz naprawdę wiele. Jak fajnie obciąć grzywkę? Oto kilka rodzajów do wyboru oraz metoda ścinania: 

 • jak obciąć grzywkę na prosto - zrób przedziałek na środku głowy. Wydziel pasma, z których powstanie grzywka. Pozostałe włosy zepnij spinką lub w kucyk. Pasmo, z którego ma być grzywka podziel na dwie mniejsze części. Tnij od środka czoła do skroni, układając nożyczki pod kątem. Włosy na środku czoła muszą być nieco krótsze, niż te przy uszach. Pamiętaj, aby przede wszystkim ciąć włosy na sucho oraz powoli i po małych ilościach. Dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, co robisz. 
 • jak obciąć grzywkę na skos - to jedna z najłatwiejszych grzywek do ścięcia samemu. Wystarczy, że zbierzesz włosy po stronie, na której ma powstać grzywka i zaczniesz je ścinać prosto. Nożyczki skręć o 180 stopni i zetnij włosy w stronę policzka. Grzywka na skos, może być nawet trochę nierówna. 
 • grzywka półokrągła - tutaj również nie ma większej filozofii. Wystarczy, że ułożysz włosy z przodu tak, aby miały półokrągły przedziałek. Włosy z przodu zwiąż w mały kucyk i utnij na wysokości brwi lub trochę pod brwiami, w zależności od tego, czy grzywka ma być dłuższa. Gotowe! 
 • grzywka na dwa boki - tutaj postępuj jak w przypadku grzywki półokrągłej, ale zrób dwa kucyki z przodu i obetnij je ustawiając nożyczki lekko pod skosem. Grzywka po bokach ma być nieco dłuższa, niż na środku. 

Poniżej znajdziesz jeszcze kilka filmików, jak modnie obciąć grzywkę. Dzięki nim nie popełnisz błędu! 

 
 

Jak prawidłowo obciąć grzywkę? Dobierz do kształtu twarzy!

Aby jednak grzywka wyglądała dobrze, musisz ją dobrać do kształtu twarzy. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że doda ci uroku, a nie popsuje fryzurę. Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy? Oto kilka podpowiedzi: 

Jak dobrać grzywkę do twarzyJak dobrać grzywkę do twarzy / shutterstock

 • twarz okrągła - grzywka dla okrągłej twarzy musi ją wysmuklić. Zdecyduj się więc grzywkę asymetryczną na bok albo modną grzywkę curtain bangs. W takim cięciu twoja twarz będzie wyglądała na szczuplejszą. 
 • twarz owalna - posiadaczki owalnej twarzy z powodzeniem mogą się zdecydować na niemal każdy rodzaj grzywki, gdyż ich twarz jest proporcjonalna. Wybierz więc dowolne cięcie! Prosta, asymetryczna czy cieniowana? Zdecyduj sama! 
 • twarz kwadratowa - grzywka przy tego typu twarzy musi zmiękczyć jej rysy. Wybierz lekką i subtelną grzywkę na bok - najlepiej cieniowaną. 
 • twarz pociągła - w tym typie twarzy czoło jest zazwyczaj wysokie i wyeksponowane. Postaw więc na grubszą grzywkę na prosto. Doskonale wyrówna proporcje! 
 • twarz trójkątna - jeśli masz trójkątną twarz, możesz wybrać zarówno grzywkę ściętą na prosto, jak i zaczesaną na bok. Każdy rodzaj doda ci uroku! 

Jak obciąć grzywkę, żeby się dobrze układała - dodatkowe triki! 

Obcinając samodzielnie grzywkę w domu, musisz pamiętać jeszcze o kilku ważnych rzeczach. Jeśli chcesz, żeby dobrze się układała:

 • używaj ostrych i wygodnych nożyczek, którymi łatwo będzie ci pracować. 
 • ścinaj włosy zawsze na sucho. Jeśli zetniesz grzywkę na morko, po wyschnięciu może się okazać za krótka! 
 • wyprostuj i ujarzmij włosy. Włosy przed ścięciem możesz potraktować prostownicą, aby były gładkie i łatwiej się ścinały. 
 • po obcięciu grzywki od razu ją ułóż - palcami albo za pomocą szczotki czy prostownicy! 

Jeśli już wiesz, jak obciąć grzywkę w domu, to do dzieła. Weź głęboki oddech i tnij!