Brwi metoda piórkowa - na czym polega i dla kogo jest idealna?

AS
19.02.2020 16:30
Brwi metodia piórkowania

Brwi metodia piórkowania (fot. shuttestock)

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich brwi, metoda piórkowa może pomóc Ci upiększyć tę część twarzy. Ten rodzaj makijażu permanentnego ma wiele zalet i znajduje coraz więcej zwolenniczek. Na czym polega ten zabieg?

Nie każdy rodzi się z gęstymi i ciemnymi brwiami, a trzeba przyznać, że potrafią one dodać uroku. Niektóre kobiety każdego ranka starają się poprawić ich wygląd za pomocą kredek, co bywa czasochłonne. Zamiast tego codziennego make-upu można zdecydować się na makijaż permanentny metodą piórkową. Zobacz czemu warto się tym zainteresować!

Brwi metoda piórkowa co to jest?

Metoda piórkowa brwi to zabieg makijażu permanentnego rodem z Japonii, który określany jest również jako microblading. Wykonuje się go w salonie kosmetycznym, a zajmuje się tym wykwalifikowana lingeristka. Nazwa piórkowej metody brwi nawiązuje do narzędzia, którym robi się ten makijaż permanentny. Specjalistka posługuje się specjalnym "piórkiem", które ma cienkie ostrze. Za jego pomocą robi niewielkie nacięcia, w które wprowadzany jest pigment, czyli substancja barwiąca. W ten sposób uzyskujemy efekt gęstych brwi i, co ważne, naturalnych! To jedna z podstawowych zalet tego zabiegu, za który cenią go kobiety. Nie ma obaw, że brwi będą wyglądać jak przerysowane - chodzi tutaj o jak najbardziej naturalną rekonstrukcję łuku brwiowego.

Brwi metoda piórkowaBrwi metoda piórkowa fot. shutterstock

Metoda piórkowa - na czym polega przygotowanie do zabiegu

Ważne jest też przygotowanie do metody piórkowej brwi.  Pierwszym etapem jest rozmowa na temat naszego zdrowia (czy nie ma żadnych przeciwskazań), a także o wstępnych oczekiwaniach. Wiedząc, że podczas zabiegu nacinana jest skóra, wiele osób może się zastanawiać czy metoda piórkowa boli. Na szczęście nie ma powodu do obaw - lingeristka przygotowuje to miejsce nakładając specjalny krem znieczulający. Po nałożeniu wykonuje szkic rysunku na twarzy, który będzie podstawową podczas zabiegu. To również jest moment na wyrażenie naszego zdania, co nam się podoba itp.  Po tych krokach, następuje właściwy zabieg, który trwa ok. 30 minut.

Piórkowanie brwi - po zabiegu

Tak jak po prawie każdym zabiegu kosmetycznym, trzeba trochę poczekać na zadowalające efekty. Podczas piórkowania brwi nacinana jest skóra, więc przez pierwsze tygodnie ten obszar twarzy będzie się goić. Przez pierwsze dni będą tam niewielkie strupki, a skóra będzie zaczerwieniona, ale po ok. miesiącu będziesz mogła cieszyć się oczekiwanym wyglądem. Ważne jest również przestrzeganie zasad pielęgnacji. Pierwszy miesiąc po zabiegu piórkowania brwi to także czas, kiedy kolor łuku brwiowego może wydawać się zbyt mocny, ale z czasem zacznie on blednąć, aby ostatecznie wyglądał naturalnie.

Metoda piórkowa brwi - jak dbać po zabiegu

Pierwsze dni i tygodnie po metodzie piórkowej brwi to czas, kiedy trzeba stosować się do kilku zasad pielęgnacji brwi. Ważne jest między innymi to, aby ułatwić gojenie się skóry. Z tego powodu przez pierwsze dni po zabiegu nie powinno się pocierać ani nie dotykać skóry na wysokości łuków brwiowych. Po kontakcie z wodą należy szybko osuszyć to miejsce. W tym miejscu nie powinien zbierać się też pot, dlatego unikaj intensywnych ćwiczeń fizycznych. Przez kolejne 2 tygodnie po zabiegu trzeba zrezygnować z basenu, solarium oraz sauny. Nie można zapominać również o stosowaniu się do zaleceń lingeristki, która po piórkowaniu brwi zaleci nam specjalne kosmetyki do pielęgnacji.

Piórkowanie brwiPiórkowanie brwi fot. shutterstock.com

Brwi permanentne metoda piórkowa na jak długo? 

Zastanawiasz się jak długo utrzymują się efekty metody piórkowej? W dużej mierze jest to kwestia indywidualna i zależy to np. od rodzaju skóry. Zazwyczaj pięknymi, gęstymi brwiami po piórkowaniu można jednak cieszyć się  ok. 2 - 3 lata. Po tym czasie pigment może zniknąć, czyli całkowicie zblednąć. Warto dodać, że po pierwszym zabiegu należy również przynajmniej 2 razy w tym okresie pójść na poprawę pigmentacji. Jaka jest cena piórkowania brwi? Wszystko zależy oczywiście od salonu, ale najczęściej zapłacimy koszt w przedziale 500 - 1000 zł.

Piórkowanie brwi - dla kogo idealna a jakie są przeciwwskazania

Metodą piórkową interesują się oczywiście przede wszystkim kobiety, które zwyczajnie chcą poprawić ich wygląd, bo ich naturalne brwi są np. zbyt rzadkie i bardzo jasne. Ten zabieg jest jednak przeznaczony także dla osób, które z jakiegoś powodu utraciły brwi i chcą je zrekonstruować, np. po chemioterapii. Ta metoda jest również idealna dla tych osób, które obawiają się nienaturalnego efektu lub zbyt trwałego, bo w tym wypadku uzyskają naturalny wygląd. Co ważne - metoda piórkowa jest nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn.

Jakie są przeciwwskazania poddaniu się piórkowaniu brwi? Zdecydowanie nie mogą do niego przystąpić kobiety w ciąży oraz młode mamy. Podczas zabiegu nie można mieć również żadnych infekcji. Metoda piórkowa nie jest również dobra dla osób z nowotworami, cukrzycą lub przyjmujących leki rozrzedzających krew.

Więcej o: