&Other Stories i Giorgia Lupi: kolekcja inspirowana trzema naukowczyniami

Popularna marka &Other Stories postanowiła opowiedzieć historie trzech niezwykłych kobiet. Do współpracy zaproszono Giorgię Lupi, która przemieniła abstrakcyjne dane w nadruki oraz hafty.

Czy zbiory bezosobowych informacji można zmienić w niezwykłą kolekcję ubrań? Giorgia Lupi to pionierka sztuki nazywanej humanizmem danych, która ciągi liczb i statystyk traktuje jako tworzywo. Dzięki jej sztuce liczby nabierają osobowości, a informacje przekazują wielowymiarowe i uniwersalne historie o odległych ludziach i miejscach. 

&Other Stories i Giorgia Lupi: kolekcja, która opowiada historie

Artystka inspirowała się trzema kobietami, które umożliwiły innym rozwój i wejście w świat nauki. Ada Lovelace jest uznawana za pierwszą programistkę komputerową w historii, Rachel Carson w swojej pracy rozwinęła ruch ekologiczny, a Mae Jemison była pierwszą czarnoskórą kobietą w kosmosie.

Nadruki, hafty, kroje i wykończenia ubrań w kolekcji nawiązują do życia i osiągnięć naukowych trzech niezwykłych kobiet. Projekty zadedykowane matematyczce posiadają mankiety i kołnierze, inspirowane XIX- wieczną modą. Seria ubrań poświęconych konserwacji przyrody łączy siatkową sukienkę i body ze wspomnieniem morskich głębin. Ubrania z linii astronautycznej to m.in. odblaskowa kurtka-puchówka i obszerna sukienka, które budzą skojarzenia z przestrzenią kosmiczną. 

&Other Stories sweter&Other Stories sweter Giorgia Lupi i &Other Stories

Wspólna kolekcja & Other Stories i Giorgii Lupi pozwala nam cieszyć się wyjątkowymi historiami. Dzięki niespotykanemu podejściu do danych, Giorgii udało się w piękny i poetycki sposób opowiedzieć o ludziach, wydarzeniach i ideach. Fantastycznie, że możemy podzielić się tym z naszymi klientkami
- mówi Anna Nyrén, szefowa kolekcji specjalnych & Other Stories.

Koszula &Other StoriesKoszula &Other Stories Giorgia Lupi i &Other Stories

Specjalna kolekcja Giorgii Lupi będzie dostępna w wybranych sklepach & Other Stories i na stories.com od 7 listopada. Ceny produktów wyniosą od 145 zł za t-shirt, 340 zł za body i 390 zł za sweter, do 430 zł za sukienkę i 1100 zł za kurtkę.

Więcej o: