Twiggy skończyła właśnie 70 lat i nadal wygląda świetnie!

Twiggy, a właściwie Lesley Lawson, to pierwsza supermodelka, która odniosła światowy sukces. Dzięki niej wyznaczono nowy kanon piękna kobiety - duże oczy, drobna sylwetka i regularne rysy twarzy. W latach 60 każda kobieta chciała wyglądać właśnie jak ona!

Sukces Twiggy

Modelka zaczęła karierę mając zaledwie 16 lat. Urodzona w Londynie, jako pierwsza użyczyła swojego wizerunku lalce Barbie, która stała się kultowym produktem na całym świecie. Jedna wizyta u fryzjera zmieniła całe jej dotychczasowe życie.  Leonard, bo tak miał na imię fryzjer Lesley, postanowił obciąć jej włosy na krótko. Każda kobieta pewnie wie, jak dużo odwagi musiała mieć nastoletnia wtedy dziewczyna. Zrobiono jej zdjęcie i powieszono w salonie fryzjerskim. Na to zdjęcie trafiła jedna z dziennikarek modowych, która zdecydowała się na współpracę z Twiggy. Otrzymała ogromną szansę, którą z powodzeniem wykorzystała.

Twiggy i jej talent aktorski

Jak szybko się okazało, Twiggy była nie tylko utalentowaną, piękną modelką, ale również znakomitą aktorką, której wysiłek doceniło samo Hollywood. Za rolę musicalu w „The boy friend” zdobyła aż dwa Złote Globy.  To wydarzenie kolejny raz odmieniło jej życie. Została obsypana wieloma, nowymi propozycjami, a także otrzymała kontrakt płytowy. Twiggy nie chodziła po wybiegu, jednak brała udział w wielu sesjach zdjęciowych, dzięki którym osiągnęła światowy sukces. Aktorka i modelka cieszy się nadal ogromną popularnością. Nie narzeka na brak nowych propozycji. Angażuje się jednak w projekty, które sprawiają jej przyjemność.

Życie prywatne Twiggy

W 1977 roku poślubiła amerykańskiego aktora Michaela Witney, z którym doczekała się córki Carly. Niestety jej ukochany zmarł na atak serca w 1983 roku. Modelka, dopiero w 1988 roku zdecydowała się ponownie stanąć na ślubnym kobiercu z brytyjskim aktorem, Leighem Lawsonem, z którym jest do dzisiaj.  Twiggy zawsze marzyła o tym, aby pracować razem z ukochaną córką. Wspólnie zaprojektowały kolekcję dla Marks&Spencer inspirowaną wakacjami nad Morzem Śródziemnym. Carly pracowała również u projektantki Stelli McCartney, jako projektant wzorów, z czego Twiggy jest bardzo dumna.