Łatwe fryzury do zrobienia w pięć minut

Zaspałaś i nie masz czasu na misterną fryzurę? Masz nieświeże włosy i szukasz upięcia, które sprawdzi się na co dzień? Przygotowałyśmy dla ciebie zestawienie prostych fryzur, które wykonasz samodzielnie w domu.

Łatwe fryzury na co dzień

To upięcia, które nie wymagają wielkiej wprawy oraz dużych zdolności manualnych. Łatwe fryzury na co dzień sprawdzają wtedy, gdy nie masz czasu na pracochłonne upięcia albo twoje włosy nie są zbyt świeże, a ty nie masz czasu na mycie. Wystarczy suchy szampon i kilka minut, by wyczarować na głowie fajną fryzurę.

Zobacz wideo

Łatwe fryzury krok po kroku

Kok samuraja to supermodne i łatwe do wykonania półupięcie włosów, które nie wymaga dużych zdolności manualnych i dobrze trzyma się na głowie przez cały dzień. To fryzura, którą często wybierają influcencerki oraz gwiazdy - miłośniczkami koka samuraja są między innymi Margot Robbie czy Kate Mara. Upięcie to sprawdza się zarówno na krótkich włosach, sięgających brody, włosach do ramion oraz długich. Taka fryzura optycznie wysmukla twarz, a do tego jest bardzo praktyczna. Jak wykonać kok samuraja?

 1. Zbierz 1/4 włosów z boków twarzy i czubka głowy (przypnij je na razie wsuwkami z boku)
 2. W pozostałą część włosów wmasuj puder dodający objętości, możesz również pojedyncze pasma nawinąć na lokówkę
 3. Spięte wcześniej włosy wygładź za pomocą kremu stylizacyjnego, możesz je lekko podtapirować, a następnie skręcić w niedbałego koczka
 4. Zepnij je wsuwkami na czubku głowy
 5. Całość utrwal lakierem i gotowe!

Lekko roztrzepane fale tzw. beach waves to kolejna prosta fryzura, którą wykonasz samodzielnie w mniej niż pięć minut! Na jakich włosach najlepiej wyglądać będzie taka stylizacja? Sprawdzą się na bardzo modnym od kilku sezonów long bobie oraz na włosach sięgających poniżej linii ramion. Do jej wykonania będziesz potrzebowała lokówki albo prostownicy, kremu do stylizacji oraz lakieru do utrwalenia.

 1. Podziel włosy na cztery sekcje, nie muszą być równe
 2. Nałóż krem ochronny chroniący włosy przed wysoką temperaturą 
 3. Każde pasmo owiń wokół prostownicy trzymając ją prostopadle, przytrzymaj przez kilka sekund i puść luzem
 4. Włosy u nasady możesz lekko natapirować i zaaplikować puder dodający objętości
 5. Rozetrzyj w palcach odrobinę wosku i przeczesz pojedyncze pasma

Łatwe fryzury na długie włosy

W tym sezonie modne są wszystkie dodatki do włosów, szczególnie te, które pamiętamy z lat 90. Szerokie aksamitne opaski, duże spinki czy grzebyki są w stanie zmienić loook w kilka sekund. Możesz je wykorzystać do wykreowania łatwej i szybkiej fryzury, także na co dzień.

 • Fryzura z opaską

Na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy nałóż sól morską w sprayu. Wzdłuż linii włosów zaaplikuj żel i wygładź włosy przy nasadzie. Pozwól włosom wyschnąć w naturalny sposób. Wybierz szeroką opaskę z aksamitu albo satyny na co dzień, na wieczór albo specjalną okazję możesz wykorzystać elegancką biżuteryjną opaskę.

 •     Fryzura ze spinką

Zbierz pasmo włosów o szerokości 10 centymetrów, zakręć je między palcami, a następnie przypnij za pomocą dwóch wsuwek ułożonych w kształt litery X

Aby uatrakcyjnić upięcie możesz zamiast zwykłych wsuwek wykorzystać spinki ozdobione perełkami

 •    Podwijany bob

Nawet przy długich włosach możesz wykreować jedną z najmodniejszych fryzur 2019 roku. Podwijany bob to bardzo łatwa do wykonania fryzura dla długich włosów. Możesz wykonać ją na gładkich i lekko podkręconych na lokówce włosach.

 1. Zbierz włosy z jednego boku i zepnij w niski kucyk
 2. Ściągnij gumkę do niemal samego końca włosów, a następnie podwiń je pod spód
 3. Zabezpiecz włosy od spodu wsuwkami
 • Messy bun

Czyli roztrzepany koczek to łatwa fryzura, która sprawdzi się na każdych włosach - prostych, kręconych, cienkich oraz grubych. Możesz go wykonać na trzy sposoby:

 1. Skręć włosy w ślimaczka i zepnij na czubku głowy za pomocą wsuwek
 2. Za pomocą gumki zwiąż włosy na środku głowy, ostatni raz nie przepleć włosy tylko do połowy, tak aby powstała pętelka. Końcówki włosów owiń wokół gumki i podepnij je wsuwkami
 3. Zaczesz włosy wysoko na głowie, weź gumkę i przeciągnij je tylko w połowie i zrób pętelkę. Przeciągnij pozostałą część pasm przez pętelkę i znów przewiąż gumką. Powtarzaj czynność do czasu, aż wszystkie włosy znajdą się pod gumką. Taki koczek możesz ozdobić kolorową apaszką do włosów.

Łatwe fryzury na wesele

Nie musisz korzystać z fachowej pomocy fryzjera, aby wyczarować na swojej głowie efektowną fryzurę na specjalną okazję. Z takimi upięciami poradzisz sobie w mniej niż pięć minut!

Niski koczek z warkocza to łatwa do samodzielnego wykonania fryzura, która sprawdzi się podczas wesela. Jest to idealna propozycja dla włosów sięgających poniżej linii ramion.

 1. Zepnij włosy w gumką w niski kucuk
 2. Następnie zapleć je w klasyczny warkocz i mocno go poluzuj
 3. Końce warkocza zabezpiecz gumką
 4. Skręć warkocz tak jakbyś chciała zapleść włosy w koka
 5. Końcówki włosów podepnij wsuwkami

Przekładany kucyk to idealna opcja na urozmaicenie klasycznego upięcia. Sprawdzi się zarówno na prostych, jak i lekko falowanych włosach. Do tego upięcia nie potrzebujesz niczego więcej oprócz zwykłej gumki.

 1. Zepnij włosy gumką nisko u nasady karku
 2. Następnie poluzuj kucyk i przełóż go przez środek
 3. Takie upięcie możesz ozdobić efektowną spinką albo biżuteryjnym grzebykiem do włosów

Nonszalancki warkocz w stylu boho to propozycja dla tych z was, które lubią romantyczne upięcia. Taką fryzurę możesz ozdobić kwiatami albo spinkami z perełkami. Możesz również wpleść w warkocz kolorową apaszkę albo sznur pereł!

 1. Zbierz włosy z jednego boku i zapleć niski warkocz
 2. Poluzuj go nieco, wyciągając pojedyncze pasemka
Zobacz wideo
Więcej o: