Jak nosić spinki do włosów, by wyglądać stylowo i modnie

Spinki do włosów to najmodniejszy dodatek ostatnich miesięcy. Pojawiają się w kolekcjach znanych projektantów i popularnych marek. Noszą je modelki, redaktorki mody, celebrytki i tysiące kobiet na całym świecie. Wraz z nostalgią za modą lat 90. spinki do włosów wróciły w wielkim stylu. Jak je nosić i gdzie szukać najciekawszych dodatków do włosów?

Projektanci są zgodni - spinki do włosów to najgorętszy dodatek 2019 roku! Modne są spinki szylkretowe, plastikowe, kolorowe i takie, które nosiłyśmy w czasach dzieciństwa. Oprócz minimalistycznych kształtów pojawiają się wersje bardzo ozdobne, wręcz barokowe. Najmodniejsze spinki do włosów ozdabiają ogromne perły, logotypy znanych domów mody albo przykuwające uwagę napisy wykonane z cyrkonii. Spinki do włosów lansują Chanel, Gucci, Zara, New Look i H&M, ale także coraz więcej niszowych marek, które z tego dodatku uczyniły gwiazdę swoich kolekcji.

Kiedy warto założyć spinki do włosów?

Spinki do włosów możesz wykorzystać jako dodatek do praktycznie każdej fryzury.

  • Proste, pozbawione ozdób spinki świetnie wyglądają na gładko zaczesanych włosach, pozwalają ujarzmić modnie przyciętego boba i lekko rozwichrzone fale.
  • Spinki z napisami spodobają się fankom oryginalnych dodatków, dzięki nim nawet najprostsza fryzura nabierze charakteru. Możesz nosić je solo, wpiąć dwie symetrycznie lub zaszaleć i ozdobić nimi włosy na całej długości.
  • Spinki szylkretowe to klasyczny dodatek, dzięki któremu fryzura nabierze elegancji. Tu warto zdecydować się na prostą, szeroką spinkę bądź klamrę i spiąć nią gładko zaczesane w koński ogon włosy.
  • Możesz ozdobić nimi także wysoko upiętego koka - wepnij wówczas kilka kolorowych spinek z tyłu głowy.
  • Kiedy warto założyć spinki do włosów? Kiedy zależy ci na modnej fryzurze, gdy potrzebujesz jakiegoś ekstra dodatku do stylizacji, a na przykład nie lubisz biżuterii.

Po co są spinki do włosów?

Teoretycznie po to, by ujarzmić i spiąć włosy, ale coraz częściej sięgamy po nie kierując się modą i traktując je jako jeden z dodatków, stawiany na równi z  biżuterią. Spinki do włosów to nie tylko praktyczne akcesoria, ale świetna, przystępna cenowo i łatwo dostępna ozdoba. Możesz zdecydować się na supermodną spinkę z logotypem projektanta - Chanel albo Gucci, wybrać ozdobioną perłami szeroką spinkę Shrimps, znaleźć coś w bogatej ofercie marki Bonvoyage albo poszukać dodatku u polskich  producentów. Wśród krajowych marek świetne spinki do włosów znajdziesz w Turtle Story, te w kształcie nożyczek i  z napisem "Nope" to już prawdziwe bestsellery.

Spinki do włosów ślubne

Coraz więcej panien młodych rezygnuje z tradycyjnego welonu, wianka czy diademu na rzecz efektownych spinek. To idealna ozdoba wielu ślubnych fryzur, a ich kształt i wielkość można dopasować do całej stylizacji. Spinki do włosów ślubne to nie tylko bogato zdobione i inkrustowane perełkami czy cyrkoniami modele, ale także eleganckie, klasyczne i proste formy. Jakie spinki do włosów znajdziesz w ślubnej ofercie?

  • Ozdobne grzebyki do włosów - mogą być niewielkie albo okazałe, ozdobione cyrkoniami, perełkami bądź kryształkami Swarovski. Mogą pełnić ozdobę samodzielnie lub być dodatkiem do welonu.
  • Biżuteryjne spinki ślubne - na wsuwce albo krokodulku, są niewielkie, więc można nimi ozdobić na przykład koka, albo fale w stylu retro. 

Spinki do włosów dla dzieci

To najczęściej wielokolorowe i zabawne ozdoby, dzięki którym można nie tylko ujarzmić niesforne kosmyki dziecka, ale także wyczarować świetną fryzurę każdego dnia. Spinki do włosów dla dzieci to najczęściej przeróżne kształty: kokardki, motylki, kwiatki, bajkowe postacie. Znajdziesz je bez problemu w każdym sklepie z odzieżą dziecięcą oraz w popularnych sieciówkach.