Missoni i adidas - wspólna kolekcja butów do biegania i odzieży

W kapsułowej linii odzieży Missoni i adidas, która trafi do sprzedaży 24 kwietnia, wykorzystano znak rozpoznawczy włoskiego domu mody - technikę przestrzennego barwienia tkanin oraz precyzję wykonania, z której słynie niemiecka marka sportowa

Kapsułowa kolekcja adidas x Missoni to połączenie charakterystycznej estetyki słynnego włoskiego domu mody z ergonomicznym podejściem projektowym niemieckiej marki sportowej. Wspólny projekt to hołd złożony nowoczesnemu rzemiosłu oraz precyzji wykonania, z których słyną projekty obydwu marek. 

Missoni x adidas wspólna kolekcja butów sportowych i odzieży 

Kapsułowa kolekcja adidas x MissoniKapsułowa kolekcja adidas x Missoni mat. prasowe

Pomysł na wspólny projekt narodził się z faktu, iż obaj założyciele naszych brandów byli niezwykłymi rzemieślnikami, którzy nieustannie przekraczali granice i wyznaczali standardy w swoich branżach. Mamy nadzieję, że biegacze na całym świecie będą czerpali radość z całej linii

- tłumaczy  Angela Missoni, Creative Director Missoni.

Ottavio Missoni, był nie tylko założycielem włoskiej marki, ale także pasjonatem sportu i olimpijskim biegaczem. Założona w 1947 roku spółka dziewiarska "Venjulia" specjalizowała się w produkcji odzieży sportowej z wykorzystaniem między innymi wełny. Kolekcja dzianinowych sukienek w kolorowe pasy z metką Missoni, która pojawiła się na rynku pod koniec lat 50., zrewolucjonizowała rynek odzieżowy. Włoska marka zasłynęła nie tylko barwnymi projektami, ale także specjalną techniką barwienia tkanin, której efektem jest wzór o nazawie flame. 

adidas x Missoniadidas x Missoni mat. prasowe

We wspólnej kolekcji Missoni oraz adidas wykorzystano ten sposób barwienia tkaniny w trzech wersjach kolorystycznych modelu Ultraboost. W podeszwie buta zastosowano projektowy patent adidas,  responsywną piankę BOOST, zapewniającą biegaczom maksymalny zwrot energii przy każdym kroku. 

Zobacz też: adidas Originals wprowadza nowy model Sleek dla kobiet 

Oprócz butów do biegania w kolekcji znalazła się także odzież uniseks - kurtka PHX, t-shirt Primeknit
CRU oraz szorty Marathon 10, wszystkie wykonane w technologii adidas Primeknit

Więcej o: