Chanel rezygnuje z futer i skór egzotycznych zwierząt

Coraz więcej luksusowych marek mówi "stop" używaniu futer i egzotycznych skór. Do tego grona właśnie dołączył dom mody Chanel kierowany przez Karla Lagerfelda.

W Chanel nie będzie już można kupić luksusowych płaszczy, torebek i akcesoriów wykonanych z futer i skór egzotycznych zwierząt. Zarząd historycznego domu mody ogłosił rezygnację z używania w kolekcjach surowców, które nie są zgodne z etycznymi zasadami spółki. Nie będzie już więc dodatków m.in. z krokodyli, jaszczurek czy węży. 

Za wprowadzenie do estetyki Chanel wielu prestiżowych i egzotycznych skór odpowiada obecny dyrektor kreatywny marki, Karl Lagerfeld. Teraz będzie musiał korzystać z ekologicznych zamienników. Firma planuje skupić się na pozyskiwaniu alternatywnych, zupełnie nowych materiałów, które będą równie estetyczne, ale mniej szkodliwe dla środowiska. Co ciekawe, Karl Lagerfeld projektuje również dla marki Fendi, która bazuje na kolekcjach futer i wyrobów skórzanych. Rezygnacja z naturalnego surowca również w przypadku Fendi byłaby zamknięciem pewnego rozdziału historii, która trwa od 1925 roku. Na tę chwilę nie ma jednak sygnałów, by taka decyzja miała zostać podjęta.

Nie wiadomo jeszcze, od kiedy zacznie obowiązywać postanowienie Chanel. Decyzję domu mody pochwaliła już PETA, jednocześnie apelując do innych marek, by wykonały podobny krok. Wcześniej z naturalnych futer zrezygnowały m.in. Versace, Burberry, Michael Kors, Gucci czy Giorgio Armani.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter! KLIKNIJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA!

Skąd pochodzi nazwa perfum Chanel No.5?

    

Więcej o: