Film o Chanel na Netflixie pokaże kulisy pracy Karla Lagerfelda

Netflix wypuści film dokumentalny o kulisach pracy domu mody Chanel. Będzie to pierwszy odcinek z serii "7 Days Out" poświęconej wizjonerom ze świata mody, rozrywki, kulinariów, sportu i innych. Widz będzie podążał krok w krok za Karlem Lagerfeldem, przyglądając się z bliska przygotowaniom do najbardziej spektakularnego wydarzenia w kalendarzu mody - pokazu haute couture.

Chanel na Netflixie 

Karl Lagerfeld to jeden z najbardziej wpływowych projektantów we współczesnej historii mody. Jako dyrektor kreatywny domu mody Chanel kontynuuje dziedzictwo Coco. Karl znany jest z bezkompromisowego podejścia do każdej sprawy, a o tym, co dzieje się w jego studiu projektowym, do tej pory krążyły jedynie legendy. Teraz pracę Lagerfelda będzie można obejrzeć z bliska. Wszystko dzięki dokumentowi "7 Days Out", który pokaże końcowe przygotowania do pokazu haute couture na wiosnę-lato 2018, który odbył się 23 stycznia.

Karl Lagerfeld kieruje domem mody Chanel od 1983 rokuKarl Lagerfeld kieruje domem mody Chanel od 1983 roku Instagram @karllagerfeld

Reżyser, Andrew Rossi, otrzymał nieograniczony dostęp do działań podejmowanych przez Karla Lagerfelda i jego zespół w tygodniu poprzedzającym prezentację kolekcji. Rossi mógł nagrywać wszystko, dlatego widzowie spodziewają się pierwszego tak prawdziwego obrazu wielkiego świata francuskiej mody widzianego "zza kulis". Andrew Rossi znany jest z nakręconego wcześniej filmu o ostatniej Met Gali ("The First Monday in May"), ekskluzywnej imprezy, która towarzyszy otwarciu corocznej wystawy o modzie w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Pokazom Chanel zawsze towarzyszy niesamowita scenografia. Zdarzyło się już, że Karl kazał zbudować tymczasowy supermarket, w którym wszystkie produkty oznaczone były logo marki. Innym razem w okolicach wybiegu ustawiono olbrzymią rakietę, która "wystartowała" pod koniec pokazu. Scenerię kolekcji haute couture na wiosnę-lato 2018, o której opowiada dokument, tworzył przepiękny ogród we francuskim stylu z prawdziwą roślinnością i fontannami. 

Pokaz Chanel haute couture wiosna-lato 2018 zaaranżowano we francuskim ogrodziePokaz Chanel haute couture wiosna-lato 2018 zaaranżowano we francuskim ogrodzie Alessandro Lucioni / Imaxtree

Seria "7 Days Out"

Dokument o Chanel zostanie udostępniony na Netflixie 21 grudnia. Będzie to pierwszy odcinek z serii "7 Days Out" poświęconej nie tylko modzie, ale też innym tematom, takim jak rozrywka, kulinaria, sport czy... kosmos. Za każdym razem forma będzie podobna - kamera pokaże siedem dni z życia wybranych wizjonerów z danej dziedziny.

Skąd pochodzi nazwa perfum Chanel No.5?

Więcej o: