Niedrogie prezenty z okazji Pierwszej Komunii dziecka

KS
27.04.2018 09:00
Prezent na komunię dla dziewczynki często bywa dużym wyzwaniem. Pamiątki komunijne powinny być przemyślane, nie muszą kosztować fortuny.

Prezent na komunię dla dziewczynki często bywa dużym wyzwaniem. Pamiątki komunijne powinny być przemyślane, nie muszą kosztować fortuny. (iStockPhoto)

Wybór odpowiedniego prezentu z okazji Pierwszej Komunii dziecka to niemałe wyzwanie, zwłaszcza jeśli dysponujemy bardzo ograniczonym budżetem. Podpowiadamy, co sprezentować dziecku z takiej sytuacji.

Zegarki - ponadczasowy prezent

Zegarki to jedne z najpopularniejszych prezentów komunijnych. Niektóre ładne dziecięce modele możemy kupić już poniżej 100 zł. Nieco tańsze zegarki to dobre rozwiązanie dla maluchów, którym często zmienia się gust. Nie będzie również dużej straty, jeśli dziecko zgubi lub gdzieś zostawi zegarek przypadkiem. W sklepach znajdziemy zarówno kolorowe modele ozdobione postaciami z bajek, jak i bardziej klasyczne, uniwersalne zegarki. 

Zegarki - ponadczasowy prezentZegarki - ponadczasowy prezent kolaż redakcja, materiały partnerów

Elektronika na Pierwszą Komunię

Smartfony, laptopy, elektryczne deskorolki - to bardzo popularne prezenty z okazji Pierwszej Komunii dziecka. Niestety są to dosyć drogie prezenty, na które wielu z nas nie może sobie pozwolić. Jednak tańsza elektronika również może ucieszyć malucha. Wśród bardzo praktycznych pomysłów na prezent możemy wyróżnić np. dobre słuchawki, akcesoria komputerowe, jak myszki i klawiatury lub smartwatche. 

Elektronika na Pierwszą KomunięElektronika na Pierwszą Komunię kolaż redakcja, materiał partnerów

Prezenty pamiątkowe

Wśród niedrogich prezentów z okazji Pierwszej Komunii znajdziemy oczywiście także pamiątkowe medaliki, krzyżyki czy piękne wydania Biblii. To wciąż bardzo popularne prezenty, zwłaszcza wśród starszych osób. Ceny takich rzeczy zależą w dużej mierze od jakości wykonania, ale naprawdę ładne medaliki można dostać już poniżej 100 zł. Do pamiątkowych prezentów możemy zaliczyć także te, które nie kojarzą się z tematyką biblijną. Książka młodzieżowa, jak Mały Książę czy Ania z Zielonego Wzgórza to dziecięce klasyki, które sprawdzą się doskonale przy takiej okazji. Nie zapomnijmy o odpowiedniej dedykacji. Do książki możemy również dołożyć kopertę z dodatkową gotówką, ale nie jest to konieczne.

Prezenty pamiątkowePrezenty pamiątkowe kolaż redakcja, materiały partnerów

Chociaż wokół prezentów komunijnych jest zwykle dużo zamieszania, to warto pamiętać, że niedrogie drobiazgi również sprawiają dzieciom radość. Sam prezent nie powinien być tego dnia najważniejszy. 

 

Więcej o:
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • artemisia_g

  Oceniono 34 razy 24

  Nie posyłać do komunii

 • kazbez74

  Oceniono 15 razy 15

  Nawet jeśli jesteście wierzący niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego dziecko które tak naprawdę nie rozumie tego tytułu ma dostać drogie prezenty?

 • Adam Owczarski

  Oceniono 9 razy 7

  Z przykrością informuję , że rozumu nie da się kupić . Dalej więc możecie celebrować te idiotyzmy .

 • wujekdolf

  Oceniono 9 razy 7

  pierwsze glany i skórzana kurtała - ładnie skomponują się z czachami i ćwiekami w plecaku :)

 • nilpferd13

  Oceniono 8 razy 6

  Obrus KRZYŻ złoty....
  Niedrogi prezent dla dziecka z okazji komunii...
  Talerze... widelce.. szklanki...
  Zegarek dla KOBIET...
  CUDAWIANKI...

 • num10

  Oceniono 16 razy 6

  religie to zło, religie to wojny ale można żyć bez niej mądrze, z nadzieją na lepsze jutro trzeba tylko chcieć i nie obawiać się, że ktośkrzywo patrzy, musimy się od niej uwolnić !

 • jqu

  Oceniono 11 razy 5

  Najlepszy prezent: synu/córko przepraszam ... i wypisuję cię z tej korporacji.

 • feriojp

  Oceniono 6 razy 4

  O nareszcie gazeta zeszla z cena i wlaczyla komentarze pod tymi sponsorowanymi artykulami.

  Poprzednio rozwazano jaki laptop, smartfon, konsole do gier i tym podobne diecku zakupic :O

  Wygooglajcie artykul "Elektronika w prezencie na Pierwszą Komunię - co wybrać dla dziecka?"

  Katoliban

 • kazbez74

  Oceniono 14 razy 4

  No i nie wiem czy Biblia to dobry prezent dla 10 latka. Stary testament to nie bajki tylko niezła rzeź, a pan bozia daleki jest od bycia kochającymi wyrozumiałym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX