Modne fryzury 2019 - sprawdzamy nadchodzące trendy

Modne fryzury 2019 to nie tylko efektowne upięcia na specjalne okazje. Wybraliśmy najważniejsze trendy dotyczące krótkich, średnich i długich włosów na co dzień. Podpowiadamy, o jaką fryzurę poprosić następnym razem fryzjera!

Trendy dotyczące fryzur na rok 2019 opierają się na trzech najważniejszych inspiracjach. Chodzi o wielki powrót lat 90., londyński underground oraz neonowe kolory z lat 80. Jak wykorzystać je w codziennych propozycjach? Poniżej znajdziesz modne fryzury 2019 dla różnych długości włosów w mniej i bardziej odważnych wariantach.    

Fryzury 2019 włosy krótkie - prosty bob

Modne fryzury 2019Modne fryzury 2019 Źródło: glaminati.com / Instagram @jeremyscott

Jeśli masz krótkie włosy, albo dopiero zamierzasz je ściąć - będzie to dobry ruch! Krótkie fryzury są teraz szczególnie modne. Inspiracją są takie filmy jak Pulp Fiction czy Piąty Element, zarówno ze względu na cięcie, jak i kolorystykę włosów. Najbardziej pożądany jest prosty bob (bez podwiniętych końcówek).

Pokaż fryzjerowi zdjęcie Maddie Ziegler - tancerki z teledysku do piosenki Sia - "Chandelier". Końcówki ścięte są na równo, a fryzurę dopełnia grzywka. Nienaturalnie zimny odcień blondu to jedna z najmodniejszych opcji. Na drugim miejscu jest czerń. Z kolei w kampanii Valentino krótka fryzura na boba jest bardziej naturalna, za to zestawiona z ubraniami w mocnej kolorystyce.   

 

Amerykański projektant Jeremy Scott proponuje prostego boba ufarbowanego na neonowe kolory. Podobną fryzurę miała bohaterka wspomnianego wcześniej "Piątego Elementu".  Szalone odcienie z lat 80.: fuksja, zieleń, pomarańcz i zielony przechodzą z ubrań na włosy.

Modne fryzury 2019Modne fryzury 2019 Źródło: nypost.com / Instagram @jeremyscott

Fryzury 2019 dla średnich i długich włosów

Jeśli chodzi o średnie i długie włosy, istnieje duże pole do popisu! Poniższe punkty to esencja tego, co możesz zrobić z włosami, by wyglądać modnie i stylowo; 

 
 • warkocze - dobierane i klasyczne przy przylizanych włosach;
 • włosy ułożone gofrownicą;
 • upięcie: bałagan przy głowie, reszta włosów wyprostowana, z pazurem;
 • oryginalne koczki: minimalistyczne, nie widać gumki;
 • kucyk na dole - elegancki, idealny do pracy;
 • efekt mokrych włosów;
 • przedziałek na środku;
 • akcesoria z lat 90. - wracają do mody opaski, ozdobne spinki, sprężyny - najlepiej plastikowe albo w metalicznych kolorach; modne są również materiałowe gumki (np. welurowe).

Modne fryzury 2019 - upięcie i efekt mokrych włosówModne fryzury 2019 - upięcie i efekt mokrych włosów Źródło: Instagram @maxmara / @jasonwu

Modne fryzury 2019Modne fryzury 2019 Imaxtree: Valentino Fall 2018 / www.glowsly.com

Fajne fryzury na 2019 rok są proste, ale z pomysłem. Trend boho (włosy odstające od głowy, duża objętość, luźne warkocze) powoli odchodzi do lamusa. Teraz modne fryzury są bardziej uporządkowane, o mniejszej objętości, eleganckie i przylegające.

Fryzury 2019 z grzywką

Grzywka to kolejny element kojarzący się z latami 90., który obecnie wraca do mody. Najbardziej pożądane są grzywki zupełnie proste (jak w przypadku boba z pierwszego akapitu) zupełnie naturalne (nie należy ich układać), albo z przedziałkiem na środku czoła. Fryzury z grzywkami pojawiały się u Jasona Wu, Coach, Each & Other, Valentino i wielu innych projektantów. 

 
 

Jeśli chodzi o koloryzację, jako najmodniejsze odcienie włosów wymienia się:

 • orzechowy;
 • brudny blond;
 • rudy;
 • szary brąz;
 • tleniony blond.

Branża mody też ma swojego detektywa. Kim jest coolhunter?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.