Kolory jesieni. Jakie kolory będą modne w tym sezonie? Kolory jesień 2018

Najmodniejsze kolory jesieni w jednym miejscu: kolory jesień 2018 i odcienie, które nigdy nie wychodzą z mody. Co będziemy nosić w tym sezonie? Bazując na raporcie amerykańskiego Instytutu Pantone stworzyliśmy zestawienie najciekawszych i najbardziej pożądanych kolorów.

Kolory jesieni - raport Instytutu Pantone

Jak co roku słynny Instutut Pantone oszacował, jakie kolory będą dominować w modzie w nadchodzącym sezonie. Leatrice Eiseman, dyrektor Instytutu Pantone wyjaśniła, że na wybór 10 najmodniejszych kolorów sezonu wpływ mają wydarzenia z różnych stron świata. Liczy się wszystko: aspekty polityczne, społeczne i kulturalne, a rezultatem kilkumiesięcznych badań jest paleta jesiennych kolorów, odzwierciedlająca panujące nastroje społeczne.

PANTONEVIEW Colour Planner Autumn/Winter 2018/19

Kolory sezonu jesień-zima 2018 wyrażają kreatywność, indywidualizm oraz pomysłowość. Służą temu, by wyrazić naszą osobowość. Oprócz kolorów kojarzonych mocno z jesienią, pojawiają się barwy mniej oczywiste - na uwagę zasługują przede wszystkim ostry żółto - zielony odcień Limeligt oraz Crocus Petal, lekki i wyrafinowany kolor kojarzony dotąd z wiosennym sezonem. 

Kolory 2018 to bogata paleta głębokich barw przywołująca jesienne liście, upierzenie oraz oddająca kolorystykę zmierzchu. Nie brakuje również barw łatwych do noszenia niezależnie od pory roku. To piękny odcień granatu, zgaszona biel, szarość, beż i ciepły brąz. 

Kolaż Avanti24 / Mat. partnerów

Kolory jesień 2018 - najmodniejsze odcienie na ten sezon

Jakie kolory będą modne w sezonie jesień-zima 2018/2019? Instytut Pantone nie ma wątpliwości. Kolorem jesieni 2018 jest bordo, kryjące się pod nazwą "Red Pear". Szeroko pisaliśmy o nim w artykule:  Najmodniejszy kolor na jesień 2018 - "Red Pear", czyli bordo . Znajdziesz tam też dużo informacji o tym, gdzie kupić ubrania w najmodniejszym kolorze jesieni 2018. 

Lista kolorów jesień 2018:

  • bordowy "Red Pear"
  • musztardowy "Ceylon Yellow"
  • czerwony "Valiant Poppy" albo "Aurora Red"
  • fioletowy "Ultra Violet" oraz liliowy "Crocus Petal"
  • zielony w odcieniu oliwkowym "Martini Olive" oraz morskim "Quetzal Green"
  • pomarańczowy "Russet Orange"

Tej jesieni Instytut Pantone łączy stonowane barwy - typowe dla jesiennej palety, z ostrzejszymi odcieniami, które pojawiły się już w sezonie wiosna-lato. Dzięki temu ubrania, które zostały zakupione latem można wkomponować również do jesiennych stylizacji.

Kolaż Avanti24 / Mat. partnerów

Wśród kolorów na jesień 2018 ważne miejsce zajmuje kolor musztardowy (nieco zabrudzony odcień żółci). Więcej uwagi poświęciliśmy mu w artykule Do czego pasuje kolor musztardowy? Jesienny hit w modnych zestawieniach

Klasyczne kolory jesieni - czerwień, brąz i granat

VALIANT POPPY to głęboki odcień czerwieni, bardzo klasyczny, który sprawdzi się zarówno jako total look, jak i elegancki dodatek stylizacji. Światowi projektanci pokochali ten kolor także w makijażu: pojawił się w wielu pokazach zarówno na ustach, jak i paznokciach. Kolor ten pięknie wygląda w modnym w tym sezonie aksamicie, jest szlachetny i bardzo elegancki.

Avanti24

MEERKAT to piękny odcień orzechowego brązu. Modny niezależnie od obowiązujących trendów. Sprawia, że ubrania w tym kolorze nabierają klasy i szyku. Doskonale wygląda na ubraniach i dodatkach o klasycznych, prostych formach, ale nie stroni również od miejskiego luzu. Odcień ten doskonale wygląda w swoim własnym towarzystwie, ale pięknie komponuje się także z ciemniejszymi brązami, musztardową żółcią oraz złotem.

Avanti24

SARGASSO SEA to bezgranicznie głęboki odcień granatu. Doskonale wygląda w połączeniu z ciemną zielenią i czernią. Nabiera charakteru z burgundem i musztardową żółcią. Zaliczamy go do klasycznych kolorów jesieni, ponieważ idealnie wpisuje się w kolorystykę biurową (granatowa koszula bądź sukienka).

Avanti24

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.