Pokemon Go opanowało projektantów i...naszą redakcję!

Łapiecie pokemony? My również! Tyle, że nasze "polowanie" dotyczy stylizacji, które są łudząco do pokemonów podobne. Zobaczcie, który projektant inspirował się Pikachu, a który Persianem i jak stworzyć stylizację wzorowaną na słodkim Jigglypuff!

Pikachu

Pokemon GoPokemon Go Cosmopolitan: Jeremy Scott FW11 / Stylizacja inspirowana Pikachu Cosmopolitan: Jeremy Scott FW11 / Stylizacja inspirowana Pikachu

Pikachu to przyjazny, ale rzadko spotykany pokemon. Wyglądem przypomina coś pomiędzy myszą a królikiem. Jest intensywnie żółty i ma krótką sierść. Należy do grupy pokemonów elektrycznych, a energię gromadzi w swoich czerwonych policzkach. W jednym z poprzednich sezonów amerykański projektant i dyrektor kreatywny Moschino, Jeremy Scott stworzył stylizację łudząco podobną do żółtego stworka, za którym ugania się cały świat. My również znalazłyśmy podobny ubiór i dobrałyśmy do niego odpowiednie dodatki. Kto by powiedział, że ubierając się jak pokemon, można wyglądać dobrze!

Jigglypuff

Pokemon GoPokemon Go Stylizacja inspirowana Jigglypuff Pinterest - Vetements SS17 / Stylizacja inspirowana Jigglypuff

Jigglypuff to pokemon, który wygląda jak mała i przemiła kulka. Jest koloru różowego, ma niebieskie lub turkusowe oczy (w zależności od rodzaju) i zabawny loczek na głowie. Jej siłą jest śpiew, w wyniku którego wszyscy zasypiają. Należy do typu pokemonów wróżkowych i być może przewidziała również, że stanie się źródłem inspiracji dla marki Vetements na kolejne lato! Na wybiegu można było zobaczyć modelkę w różowym stroju z kapturem na głowie, który od razu przywołuje na myśl sympatyczną Jigglypuff.

Persian

Pokemon GoPokemon Go Pinterest Mode/Fashion: Gareth Pugh / Stylizacja inspirowana Persianem Pinterest Mode/Fashion: Gareth Pugh FW16 / Stylizacja inspirowana Persianem

Persian wygląda jak puma i podobnie jak to zwierzę występuje w dziczy. Jest to pokemon o średniej trudności złapania. Mimo, że wygląda na dystyngowanego i spokojnego, w rzeczywistości jest wyrachowanym łowcą, który potrafi zaatakować nawet swojego trenera. Budzi respekt, jest bezwzględny, a czasem nawet brutalny. Takie zachowanie kojarzy nam się z ubiorem skórzanym, które jest symbolem dzikości i pożądania. Podobną do Persiana kreację stworzył angielski projektant Gareth Pugh, nakładając nawet modelce obrożę na twarz.

Goldeen

Pokemon GoPokemon Go www.bon.se Gareth Pugh SS13 / Stylizacja inspirowana Goldeen www.bon.se Gareth Pugh SS13 / Stylizacja inspirowana Goldeenem

Goldgreen to poke-ryba, która w przypomina prawdziwą rybę, tyle że z rogiem na głowie. Ma rozłożyste i falujące płetwy, które pomagają mu się utrzymać na dużych głębinach. To świetny pokemon do walki w wodzie, ale radzi sobie również poza nią. Większość czasu spędza w dużych grupach podobnych do siebie stworzeń. Jego opływowy kształt przypomina falbany w sukienkach lub spódnicach oraz długie rękawy w formie dzwonów. I tu znów inspirujemy się Garethem Pughem, który w jednej ze swoich letnich kolekcji zaprezentował jasnoszary strój idealnie pasujący do Goldeena.

Bellsprout

Pokemon GoPokemon Go Abc-news: Jean Paul Gaultier SS13 / Stylizacja inspirowana Bellsprout Abc-news: Jean Paul Gaultier SS13 / Stylizacja inspirowana Bellsprout

Bellsprout ma formę rośliny i występuje w lesie. Ma żółtą głowę, zielone liście i brązową łodygę. Charakteryzuje się dużymi ustami, które upodabniają go do rosiczki. Jest dosyć strachliwy, dlatego woli przebywać w bezpiecznych, a najlepiej ciepłych i wilgotnych miejscach. Dosyć łatwo go złapać, ale trzeba uważać, bo należy do grupy pokemonów trujących. Motyw roślinny przypominający Bellsprout pojawił się również w kolekcji Jean Paul Gaultier, a kreację zamykającą pokaz prezentowała sama Naomi Campbell.

A oto inne ubrania, które posłużą Ci do stworzenia podobnych stylizacji:

Więcej poke-ubrań znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o:
Copyright © Agora SA