Buty do jazdy samochodem - jak je wybrać?

Klaudia Stawska
Wprawdzie są kobiety, które prowadzą samochód w szpilkach, to jednak o wiele lepiej jest wybrać obuwie zapewniające odpowiedni komfort i stabilność stóp podczas jazdy. Jakie buty wybrać zatem do jazdy samochodem?

Jakie buty do jazdy samochodem?

Buty do jazdy samochodem powinny być wygodne, nie uciskać stopy i palców oraz nie przeszkadzać w prowadzeniu auta. Jeśli nie pasują one do stylizacji, warto wziąć drugą parę na zmianę. Nic nie stoi na przeszkodzie by buty, w których prowadziłaś wrzucić później do bagażnika i włożyć szpilki czy inne pasujące do zestawienia. Pamiętaj, bezpieczeństwo przede wszystkim!

Buty do jazdy samochodemButy do jazdy samochodem Materiały prasowe Materiały prasowe

Na co zwracać uwagę, wybierając buty do jazdy samochodem?

Przede wszystkim powinny być na płaskiej, nieślizgającej się podeszwie. Nie może ona być ani zbyt cienka, ani zbyt gruba. Optymalnie, jeżeli ma około 2-3 cm. Ważne jest też, aby buty do samochodu były dobrze dopasowane do twojej stopy - nie za duże i nie za małe. Idealne buty do prowadzenia samochodu to mokasyny , baleriny oraz obuwie sportowe. Te modele sprawdzają się najlepiej i nie powodują zmęczenia stopy podczas jazdy.  Tutaj znajdziecie idealne buty do jazdy samochodem za mniej niż 60 zł. Buty do auta , które sprawdzą się równie świetnie to oczywiście trampki. Wiele ciekawych modeli znajdziecie tutaj

Pamiętaj, że nawet latem nie wolno prowadzić samochodu w klapach, rzymiankach czy koturnach ! To zagraża twojemu bezpieczeństwu oraz osób, które z tobą jadą. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.