Jak skutecznie pozbyć się przebarwień? Krem na przebarwienia to dobry wybór!

AS
05.06.2019 15:00
Krem

Krem (www.shutterstock.com)

Przebarwienia potrafią skutecznie utrudnić realizację marzenia o idealnej cerze. Zamiast zamartwiać się przed lustrem, wybierz sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest krem na przebarwienia.

Kiedy powinniśmy stosować krem na przebarwienia?

Musimy to przyznać: plamy pigmentacyjne potrafią skutecznie zepsuć nastrój. Jak naszykować się na ważną imprezę, kiedy spod mejkapu prześwitują brązowe plamy? Albo gdy po urlopie nos upstrzony jest ogromną ilością piegów, a ty jesteś ostatnią osobą, której odpowiada styl na Anię z Zielonego Wzgórza?

Zazwyczaj przebarwienia są wynikiem nadmiernej lub stałej ale pozbawionej ochrony ekspozycji na słońce. To m.in. piegi oraz brązowe plamy, których bardzo ciężko się pozbyć. Równie uparcie tkwią czerwone przebarwienia będące „pamiątką” po stanach zapalnych, głównie po wypryskach. W wyniku złuszczania naskórka ostatecznie bledną, ale może to trwać miesiące (lub nawet lata) nim znikną zupełnie. Można nieco wspomóc skórę w walce z przebarwieniami za pomocą profesjonalnych zabiegów złuszczających oraz stosując odpowiednie kosmetyki, przede wszystkim specjalny krem na przebarwienia.

KremKrem www.shutterstock.com

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem na przebarwienia na twarzy?

Pozyskiwany z perły pyłek nie tylko przywraca matowej skórze zdrowy koloryt, ale także zmniejsza widoczność przebarwień. Krem na przebarwienia na twarzy zawierający perłę tworzy na powierzchni skóry film, który nie tylko ukrywa przebarwienia, ale dodatkowo odbija światło, dzięki czemu skóra staje się promienna. Efekty kremu z perłą są zauważalne już po pierwszej aplikacji. Śmiało więc stosuj perłowy krem na przebarwienia i każdego ranka, i pod makijaż. Słowem: po prostu wtedy, kiedy chcesz pochwalić się swoją pełną blasku i wolną od przebarwień cerą.

Krem na przebarwienia z lukrecją 

Ekstrakt z korzenia lukrecji to częsty składnik kremu na przebarwienia - zwłaszcza w przypadku skóry problematycznej, borykającej się z niedoskonałościami. Lukrecja nie tylko sprawia, że przebarwienia i zaczerwienienia zostają rozjaśnione, ale również aktywnie walczy z ich przyczyną. To składnik o intensywnych właściwościach przeciwzapalnych, co ma niebagatelne znaczenie w pielęgnacji skóry ze skłonnościami do trądziku i niedoskonałości. Lukrecja nie tylko rozjaśnia przebarwienia, ale także łagodzi stany zapalne skóry, przez co ich przebieg jest po prostu łagodniejszy. Jeśli nie tylko chcesz zawalczyć o jednolitą i nieskazitelną skórę, ale także chcesz pozbyć się wyprysków, to krem na przebarwienia z lukrecją jest niezbędny w twojej kosmetyczce.

Nie ma co siedzieć i czekać, aż plamy pigmentacyjne po prostu znikną. Lepiej postaw na aktywne działanie! Wybierz (i zacznij stosować) któryś z polecanych kremów na przebarwienia i z czasem zapomnij o przebarwionej skórze.