Kremy z kolagenem - sprawdzony sposób na walkę ze zmarszczkami

Ten kosmetyk od lat cieszy się popularnością w perfumeriach. Jest najlepszym przyjacielem promiennej oraz pełnej młodzieńczej energii skóry. Przeczytaj, kiedy dobrze jest sięgać po krem z kolagenem.

Krem z kolagenem

Kolagen to szalenie ważne dla ludzkiego organizmu białko. Pełni kilkanaście różnych funkcji, ale przede wszystkim jest stabilnym rusztowaniem, które „podtrzymuje” skórę. Wygląd skóry w dużej mierze jest pochodną kondycji tego rusztowania. Im bardziej włóknisty kolagen jest silny i sprężysty, tym bardziej skóra charakteryzuje się tym, z czym wiążemy młody wygląd: pozbawioną zmarszczek oraz sprężystą powierzchnią. Z czasem synteza kolagenu niestety zwalnia – i to stosunkowo wcześnie, bo już po 25. roku życia. Składająca z się produktów wysoko przetworzonych dieta, błędy pielęgnacyjne oraz promieniowanie UV czynią znaczne szkody w strukturze kolagenu, co w połączeniu z jego wolniejszą syntezą sprawia, że pojawiają się wyraźne oznaki starzenia się.

pielęgnacja cery dojrzałejpielęgnacja cery dojrzałej Fot. Shutterstock

Kolagen jest jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Skutecznie radzi sobie z korekcją objawów starzenia się skóry, m.in. brakiem elastyczności oraz sprężystości. Nowoczesne formy kolagenu dodatkowo stymulują naturalną odnowę naskórka, dzięki czemu nie tylko wygląda on młodziej, ale jego stan również ulega poprawie. Kolagen dodatkowo ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Skutecznie zmniejsza transepidermalną utratę wody, dzięki czemu zapasy nawilżenia zlokalizowane w skórze właściwej, tak ważne dla zachowania młodego wyglądu skóry, nie zostają naruszone. Ma to niebagatelne znaczenie w unikaniu przedwczesnego pojawiania się zmarszczek lub – w przypadku osób ze skórą dojrzałą – nasilenia się procesu starzenia się skóry. Dlatego właśnie uważa się kolagen za jeden z najskuteczniejszych składników produktów  kosmetycznych, który zarówno przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak i walczy z oznakami upływu czasu, gdy już się pojawią.

Krem z kolagenem na zmarszczki

W sklepach krem z kolagenem najłatwiej znaleźć wśród kosmetyków przeznaczonych do walki ze zmarszczkami. Kosmetyki z kolagenem wykazują wysoką skuteczność w wygładzaniu skóry. Aplikowany dokładnie i regularnie krem z kolagenem zmniejsza widoczność zmarszczek oraz sprawia, że skóra odzyskuje utraconą witalność, jędrność i sprężystość. Martwisz się o stan nawilżenia skóry? Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ kolagen głęboko i długotrwale nawilża, dzięki czemu skóra nie tylko wygląda promienniej, ale dodatkowo jest zabezpieczona przed nasileniem procesów starzenia się.

 

Kolagen zdobył sławę pogromcy zmarszczek, ale, co ciekawe, stosunkowo mało wspomina się o jego właściwościach nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko z łatwością uzupełnia niedostatki nawilżenia naskórka, ale co więcej tworzy na jego powierzchni warstwę ochronną. W efekcie zabezpiecza skórę nie tylko przed utratą wody, ale również przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ma to istotne znaczenie w pielęgnacji skóry przesuszającej się, która, ze względu na problem z zachowaniem optymalnego poziomu nawilżenia, jest narażona na przedwczesne pojawienie się zmarszczek. Warto jak najwcześniej – od około 25. roku życia – regularnie stosować kremy i sera kolagenowe, tym bardziej, jeśli twoja skóra ma tendencję do przesuszania się. Skuteczna walka ze zmarszczkami i innymi oznakami starzenia oraz rewelacyjne właściwości nawilżające to główne powody, dla których tak wiele kobiet regularnie stosuje krem z kolagenem. Jeśli i ty chcesz zachwycać piękną skórą, niezależnie od wieku, koniecznie uzupełnij swoją kolekcję o ten kosmetyk.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.