Ten luksusowy składnik odmieni twoją pielęgnację. Kosmetyki z kawiorem dla skóry dojrzałej

Twoja skóra potrzebuje zastrzyku wigoru? A może przy okazji szukasz sprawdzonego sposobu na zmarszczki? W takim razie wybierz krem z kawiorem. Wbrew pozorom, to przysmak który doceni także twoja skóra.

Kawior to bogactwo minerałów, witamin (m.in. A,D i E) oraz kwasów tłuszczowych. Ten luksusowy składnik świetnie podkręca naturalną odnowę komórkową, dzięki czemu wyraźnie poprawia stan dojrzałej, zmęczonej lub pozbawionej blasku skóry. Jednocześnie kawior jest bardzo skuteczny w walce ze zmarszczkami. Łatwo rozpoznać kobiety, które regularnie sięgają po krem z kawiorem. Ich skóra jest wyraźnie wygładzona, jędrniejsza, a zmarszczki niemal niewidoczne. Ikra jesiotra jest również bardzo dobrym źródłem antyoksydantów, dzięki czemu nie tylko skutecznie chroni skórę przed wolnymi rodnikami, ale również wzmacnia naturalne właściwości obronne. W efekcie skóra promienieje młodzieńczym blaskiem, ale również jest chroniona przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.

kawiorkawior Fot. Shutterstock

Krem z kawiorem

Krem z kawiorem jest sprzymierzeńcem pięknej i młodo wyglądającej skóry. Możesz jeszcze pełniej wykorzystać znajdujące się w kawiorze witaminy i minerały i oczekiwać bardziej spektakularnych rezultatów. Pozwól, by kawior zdominował twoją wieczorną pielęgnację skóry. W nocy zachodzą ważne procesy regeneracyjne organizmu, co oczywiście dotyczy także skóry. Możesz dodać im mocy, aplikując na noc kosmetyki bogate w witaminę A. Jednym z lepszych źródeł retinolu (witaminy A) jest właśnie kawior. Jeśli więc twojej skórze brakuje witalność, widać na niej przemęczenie, nałóż wieczorem krem z kawiorem i spodziewaj się pięknych rezultatów następnego… i każdego kolejnego poranka.

Kosmetyki dla dojrzałej ceryKosmetyki dla dojrzałej cery Fot. Shutterstock

Krem z kawiorem na zmarszczki

Krem z kawiorem to idealny kosmetyk dla kobiet, u których zmarszczki są już widoczne. Kawior jest bardzo dobrym źródłem rewitalizującej witaminy A (retinolu), dzięki czemu znakomicie rewitalizuje skórę z widocznymi zmarszczkami. Kosmetyki z kawiorem są jak zastrzyk mocy dla zmęczonej skóry. Skrupulatnie nakładane przywracają skórze utracony blask oraz redukują widoczność zmarszczek, bruzd i nierówności. Rozświetlona, gładka oraz wzmocniona skóra będzie zachwycać pięknem, niezależnie od tego, ile lat minęło od twoich osiemnastych urodzin.Główną przyczyną przedwczesnego pojawiania się zmarszczek są wolne rodniki. Zanieczyszczenia środowiska, stres czy dym tytoniowy zwiększają ich ilość, co nie pozostaje bez wpływu na skórę. Niełatwo wyeliminować z codziennego życia stres czy smog, ale już odpowiednie podejście do pielęgnacji skóry może zdziałać cuda.Najskuteczniejszą bronią w walce z wolnymi rodnikami są antyoksydanty, szczególnie zawarta m.in. w kawiorze witamina E. Z tego powodu krem z kawiorem charakteryzuje się świetnym działaniem przeciwstarzeniowym, co czyni go idealnym kosmetykiem także dla 20- i 30-latek, które chcą zachować młody wygląd skóry przez długie lata. W przypadku zmarszczek bowiem sprawdza się stara maksyma, że zdecydowanie lepiej zapobiegać niż później leczyć.

Zobacz więcej kosmetyków, które zadbają o cerę dojrzałych kobiet.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.