Depilator Braun Silk-épil 9 Wet&Dry SensoSmart: nasze opinie

Dagmara Łacny
14.05.2018 15:50
Depilator Braun Silk epil 9

Depilator Braun Silk epil 9 (Braun Instagram)

Nowy depilator Silk-epil 9 Wet&Dry marki Braun to nie tylko szybki sposób na gładkie nogi, ale także urządzenie do głębokiego masażu i peelingu całego ciała. Jak oceniamy nowy depilator Braun? Przeczytajcie naszą opinię.

Do tej pory usuwałam włoski na ciele mechanicznymi metodami: przede wszystkim za pomocą maszynek wielorazowego użytku oraz kremów do depilacji. Wybierałam je ze względu na wygodę, szybkość z jaką mogłam pozbyć się nadmiernego owłosienia, a przede wszystkim całkowitą bezbolesność takich zabiegów. Dlaczego postanowiłam wypróbować inny sposób depilacji i zdecydowałam się na depilator Silk-epil 9? Przede wszystkim przekonała mnie do tego trwałość takiej depilacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które trzeba powtarzać regularnie co kilka dni, efekt depilacji depilatorem utrzymuje się nawet do dwóch tygodni. W trakcie wakacji chciałabym zrezygnować z częstego depilowania, a nowe urządzenie Braun wydaje się do tego stworzone. 

Pierwsza depilacja depilatorem Braun - czy to boli?

Według zapewnień producenta dzięki nowej, szerszej o 40% głowicy depilator usuwa więcej włosków za jednym ruchem, dzięki czemu depilacja jest o wiele szybsza. Zrewolucjonizowana technologia MicroGrip to aż 40 par pęset opracowanych tak, aby zamykały się pod optymalnym kątem i chwytały włoski jeszcze bliżej skóry, skutecznie usuwając nawet najkrótsze z nich (0,5 mm). Oznacza to, że depilator usuwa włoski 4 razy krótsze w porównaniu do wosku, a ciało jest gładkie aż do 4 tygodni. Depilator Braun Silk-épil 9 dzięki 30-stopniowemu kątowi nachylenia głowicy dostosowuje się do konturów kobiecego ciała. Można korzystać z niego także pod prysznicem czy w wannie, a naładowana bateria utrzymuje depilator w gotowości do użycia przez 40 minut. 

No dobrze, ale czy to boli? Zaczęłam od depilacji na sucho łydek. W niższych partiach nie odczuwałam większego dyskomfortu, jednak im wyżej, to nieprzyjemne uczucie ciągnięcia i wyrywania włosków się potęgowało. Spróbowałam więc depilacji na mokro i tak naprawdę od tego powinnam zacząć. Wrażenia były o wiele mniej nieprzyjemne. Bardzo przydatna okazała się nowa technologia SensoSmart, która pomaga dobrać optymalny nacisk depilatora dając sygnał świetlny, gdy urządzenie przyciśniemy zbyt mocno. Szczególnie przydatne okazało się to przy depilacji okolic pach (która okazała się najbardziej bolesna). 

Depilator Silk-epil 9Depilator Silk-epil 9 Braun

Chcesz wypróbować to urządzenie? Tutaj kupisz depilator Braun Silk-epil 9

Potrzebujesz gotówki na nowy sprzęt AGD? Sprawdź oferty pożyczki*

Zalety depilacji:

- jest szybka i można przeprowadzać ją pod prysznicem czy w wannie (jest wtedy mniej bolesna);

- depilator usuwa nawet bardzo krótkie włoski;

- depilator jest bardzo poręczny i dobrze trzyma się go w dłoni; poza tym jest po prostu ładnie zaprojektowany;

- jest łatwy do czyszczenia.

Dużym plusem jest cały zestaw nakładek, który można znaleźć w opakowaniu. Polecam szczególnie nakładki do peelingu i dogłębnego masażu ciała. Według zapewnień producenta regularne stosowanie nakładek sprawi, że skóra będzie nie tylko gładka, ale także mniej narażona na wrastanie włosków. 

Sprawdź, jak działa ten depilator. Kupisz go tutaj. 

Silk epil 9 SensosmartSilk epil 9 Sensosmart Braun

Podsumowując: jeśli chcecie oszczędzić na zabiegach w salonach kosmetycznych, warto zainwestować w depilator Braun Silk-epil 9 Wet&Dry. To skuteczna metoda na długotrwałe pozbycie się niechcianych włosków. 

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 328,03% dla reprezentatywnego przykładu pożyczki przy następujących założeniach: okres kredytowania 60 dni, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 550 zł, całkowita kwota do zapłaty 698,50 zł, spłata całkowita 1 raty w wysokości 698,50 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt pożyczki 148,50 zł (w tym: prowizja 148,50 zł, odsetki 0 zł)