Cut crease w wiosennej odsłonie - ten makijaż oka króluje na Instagramie. Jak go odtworzyć? To nie takie trudne!

Agata Zielińska
04.03.2021 08:08
Makijaż Cut crease

Makijaż Cut crease (Fot. Instagram: @mayphoenixx, @stephanieabsher)

Lubicie efektowny makijaż oczu? Cut crease w wersji dziennej lub wieczorowej to hit wśród gwiazd i makijażystek. Jak, go wykonać krok po kroku?

Makijaż oka metodą cut crease 

Makijaż oka w stylu cut crease to dobra opcja dla osób, które lubią wyrazisty make up. Taka metoda malowania maksymalnie powiększa oczy. Do jego wykonania potrzebujesz tylko ulubionych ceni w jasnych i ciemnych odcieniach, jeśli szykujesz się na większe wyjście przyda się także perłowy lub brokatowy cień. Jeśli wykonujesz ten makijaż pierwszy raz pamiętaj także o precyzji i cierpliwości - aby efekt był naprawdę dobry, wymaga on długiego blendowania cieni. Czym charakteryzuje się cut crease? Na "rozdzielenie" górnej powieki na dwie części, poprzez wyraźne zaznaczenie linii załamania powieki za pomocą kontrastującego cienia. Klasyczny cut crease to ten, gdy dolna część górnej powieki jest pomalowana jasnymi, wręcz cielistymi cieniami, a górna jest ciemna i wyrazista. W cut crease jest ważne również to, by maksymalnie rozblendować cień w kierunku skroni, tak by oczy wyglądały na naprawdę duże i miały "koci" kształt. W tym makijażu nie może zabraknąć także charakterystycznej kreski.  

Cut creaseCut crease Fot. Instagram: @mayphoenixx, @stephanieabsher

 

Cut crease krok po kroku?

Jak wykonać makijaż cut crease krok po kroku? Jeśli boisz się, że twoje cienie mogą się osypać podczas blendowania zacznij od makijażu oka, a podkład i puder zostaw sobie na koniec. Aby make up był trwały nałóż na powieki bazę, która wygładzi skórę i zwiększy przyczepność cieni i pigmentów. Malowanie powiek zacznij od górnej części, użyj w tem celu ciemnego cienia i dokładnie rozblenduj go w kierunku od wewnętrznego kącika do zewnętrznego. Jeśli lubisz mocny i wyrazisty makijaż w zewnętrznym kąciku możesz dołożyć jeszcze ciemniejsze cienie, by "pogłębić" efekt. Na dolną część oka nałóż jaśniejszy cień, sprawdzaj przy okazji, czy nie wchodzi on na załamanie powieki. Linia pomiędzy jasnym a ciemnym cieniem powinna znajdować się dokładnie na załamaniu. Następnie narysuj kreskę za pomocą kredki lub eyelinera. Warto zaznaczyć także linię wodną rzęs za pomocą białej kredki - ta metoda również działa powiększająco na oczy. 

Zobacz także: jak przygotować cerę pod makijaż?

Cut crease krok po krokuCut crease krok po kroku Fot. www.cutoutandkeep.net/projects/classic-cut-crease.amp

Cut crease krok po krokuCut crease krok po kroku Fot. www.cutoutandkeep.net/projects/classic-cut-crease.amp