Superdry - brytyjska marka z japońską ekspresją

Katarzyna Żechowicz
17.07.2018 11:30
Superdry

Superdry (www.instagram.com/superdry)

Marka Superdry powstała w Wielkiej Brytanii, ale jej ubrania zdobią japońskie napisy. Jaka historia kryje się za wygodnymi bluzami i co jeszcze warto kupić w sklepie Superdry?

Marka Superdry reprezentuje współczesne podejście do mody, które opiera się na specjalizacji w kilku produktach z dobrze rozpoznawalnym logo. W Superdry jest to przekrzywiony napis - nazwa firmy z dopełniającymi go japońskimi znakami. O ile większość europejskich marek unika odniesień do wschodu, kojarzącego się z niską jakością, o tyle Superdry robi z tego swój znak towarowy. Markę wyróżniają wysokiej jakości materiały, dopracowane detale i ręcznie wykonywane grafiki przenoszone na ubrania.

Superdry ubraniaSuperdry ubrania www.instagram.com/superdry

Wszystko zaczęło się od stoiska z odzieżą na rynku w Cheltenham (Wielka Brytania). Jego właściciel Julian Dunkerton z czasem stworzył markę o nazwie Cult Clothing, która specjalizowała się w ubraniach w stylu vintage. Julian sprzedawał je w Cheltenham, Oxfordzie, Birmingham i Edynburgu. W tym samym czasie jego przyszły wspólnik James Holder pracował nad skate'ową marką Bench. Gdy obaj się spotkali, postanowili połączyć pasję Juliana do jakości i stylu vintage z wiedzą Jamesa na temat grafik i typografii. Założenie marki Superdry poprzedziła inspirująca wyprawa do Tokio, która stała się najważniejszym impulsem do stworzenia nowego brandu.

Lubisz ubrania oryginalnych marek? Zajrzyj do naszego artykułu o Cheap Monday ze Sztokholmu

Superdry - kurtka jeansowaSuperdry - kurtka jeansowa www.instagram.com/superdry

Julian i James od początku przywiązywali dużą wagę do dobrych gatunkowo materiałów i świetnie skrojonych fasonów. W ich ocenie te dwa elementy są ponadczasowe i działają zawsze, niezależnie od zmieniających się trendów. Pierwsza kolekcja składała się z pięciu T-shirtów, w tym słynnego modelu Osaca 6, który nosił David Beckham.

Dziś Superdry oferuje sezonowe kolekcje damskie i męskie sprzedawane w ponad pięciuset sklepach na całym świecie. Pierwszy flagowy store powstał w 2011 roku przy londyńskiej Regent Street - jednej z głównych ulic handlowych w dzielnicy West End. Marka wprowadziła się do budynku, który wcześniej przez osiemdziesiąt pięć lat zajmowała legendarna firma Austin Reed, a dzierżawa wyniosła dwanaście milionów funtów.

autor
Polecam, Beata Aduckiewicz, redaktor
Jesienne wyprzedaże 2020

Jesienne wyprzedaże 2020

Jeśli myślisz, że lenie wyprzedaże to jedyna okazja, by kupić świetne ubrania, to się mylisz. Jesienią również wiele marek oferuje ciekawe zniżki. Potrzebujesz stylowych butów na jesień albo lekkich sweterków? Żaden problem! Postanowiłam wybrać dla ciebie kilka fajnych promocji!

Superdry - ubraniaSuperdry - ubrania www.instagram.com/superdry

Piękne ubrania marki Superdry znajdziesz na Avanti24.pl!

Co warto kupić w Superdry? Godne uwagi są miękkie i dobrze dopasowane bluzy z kolorowymi grafikami. W Superdry znajdziesz też koszulki, casualowe spodnie i akcesoria. Damską kolekcję dopełniają sportowe sukienki. Na porę przejściową w sklepie zaopatrzysz się w wygodne i uniwersalne kurtki. Szukaj ubrań z charakterystycznym logo oraz tych, które podbiją twoje serce przede wszystkim jakością. W kolekcjach znajdziesz sporo amerykańskich motywów: przecierany denim, krótkie topy i bluzki baseballowe. Poczujesz jednak japońską ekspresję: kolor, rozrywkowy gust i precyzję.

Dużo miękkich bluz znajdziesz też w kolekcji firmy Naketano, o której pisaliśmy TUTAJ.

Superdry - torebkiSuperdry - torebki www.instagram.com/superdry


 

Więcej o: