7 błędów, które sprawiają, że perfumy tracą swoje właściwości

Wiele pań, ale też panów, codzienną pielęgnację kończy aplikacją ulubionych perfum na ciało i ubrania. Nie każdy jednak wie, dlaczego szybko wietrzeją lub nie pachną tak, jak tego oczekujemy. Okazuje się, że ważny jest nie tylko sposób, ale i miejsce ich aplikacji.

Zapach pobudza zmysły i sprawia, że jesteśmy lepiej odbierani przez drugą osobę. Odpowiednio dobrany może stać się również afrodyzjakiem. Często nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez użycia ulubionej wody toaletowej lub perfum. Warto wiedzieć, jak i gdzie aplikować produkt, by móc dłużej cieszyć się ulubionym zapachem. Okazuje się, że zdecydowana większość z nas robi to nieprawidłowo.

PerfumyPerfumy Shutterstock

Nie wiedząc czemu, często nakładamy perfumy na nadgarstki, które później o siebie pocieramy. Robimy to także w drogeriach, gdzie przed zakupem testujemy nowe kosmetyki. Okazuje się, że ciepło, które powstało przez dotyk skóry o skórę, zmienia strukturę używanych produktów sprawiając, że nieprawidłowo się utleniają. Po aplikacji kosmetyku lepiej odczekać chwilę, by sam wchłonął się w skórę.

Kolejnym błędem, który nagminnie popełniamy, jest opsikiwanie się zapachem bez pamięci. W tym przypadku przysłowie "czasami mniej znaczy więcej" sprawdza się idealnie. To, że zaaplikujesz na siebie dużą ilość wody toaletowej, nie znaczy, że będziesz pięknie pachnieć. Wręcz przeciwnie. Zapach może wtedy przytłaczać drugą osobę swoją intensywnością, a w dodatku sprawiać, że nie będzie już dla nas już tak korzystny. W tym przypadku lepiej zabrać ze sobą miniaturowy kosmetyk, który możemy mieć zawsze przy sobie i skropić nim ciało lub ubrania w ciągu dnia.

Zapominasz o nałożeniu balsamu przed aplikacją ulubionych perfum? To kolejny błąd, który popełniamy najczęściej. Aby nie mieszać ze sobą różnych nut zapachowych, warto w tym przypadku użyć bezzapachowego kosmetyku. W ten sposób można mieć pewność, że woda toaletowa będzie utrzymywać się na ciele znaczenie dłużej.

Wydawać by się mogło, że łazienka to jedno z najlepszych miejsc do przechowywania flakoników perfum. Nic bardziej mylnego! Podczas kąpieli temperatura w pomieszczeniu bardzo często się zmienia, a to negatywnie wpływa na jakość kosmetyku. Właśnie dlatego przenieś go do sypialni lub innego miejsca, gdzie nie będzie narażony na tak drastyczne zmiany wilgotności oraz ciepła.

PerfumyPerfumy Shutterstock

Najczęściej aplikujemy perfumy na samym końcu przygotowania do wyjścia. Właśnie dlatego używamy ich nie tylko na skórze, ale także na ubraniach. To jeden z powszechniejszych błędów, które popełniamy. Po pierwsze możesz zniszczyć swoje ubranie, które skropisz perfumami. Po drugie nie wykorzystasz pełnego potencjału ulubionego zapachu. Użyty kosmetyk najczęściej aktywuje się podczas zmiany temperatury na skórze, a w momencie, gdy pojawia się na tkaninie, nie będzie miał tej możliwości.

Zanim użyjesz ulubionych perfum, postaraj się nimi nie potrząsać. Jeśli to robimy przed każdą aplikacją, istnieje duża szansa, że do flakonika dostanie się tlen, który może wpłynąć na nuty zapachowe, a w konsekwencji także trwałość kosmetyku.

Pamiętaj, że perfumy inaczej zachowują się na ubraniu, a inaczej na skórze. Właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzenie, jak będą komponowały się z twoim naturalnym zapachem. Zanim kupisz drogą wodę toaletową, zaaplikuj odrobinę produktu na skórze. W ten sposób dowiesz się, czy wybrane nuty zapachowe rzeczywiście do ciebie pasują.

PerfumyPerfumy Shutterstock

Zobacz też: najpiękniejsze perfumy na wiosnę 2022.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.