Masz owalny kształt twarzy jak Beyonce? Zobacz, jakie fryzury będą dla ciebie najlepsze!

Masz owalną twarz? Gratulacje! Jesteś szczęściarą, gdyż ten kształt uchodzi za idealny. Odpowiednio dobrana fryzura dla owalnej twarzy podreśli jej atuty i jeszcze bardzej wydobędzie z niej naturalne piękno. Zainspiruj się!

Twarz owalna to ulubiony kształt każdego fryzjera. Do tego kształtu pasuje właściwie każda fryzura, ale niektóre z nich mogą ładnie podkreślić atuty urody. Warto więc przemyśleć na jakie cięcie się zdecydować. Fryzjer z pewnością ci doradzi, ale sama również możesz poszukać inspiracji. Mamy dla ciebie kilka wskazówek! 

Twarz owalna - charakterystyka 

Jak wygląda twarz owalna? Tego typu twarz ma zazwyczaj nieco wyższe czoło oraz dłuższy podbródek. Jej atutem są wyraźniejsze kości policzkowe, ale i subtelne, kobiece rysy. Twarz owalną mają takie gwiazdy jak Beyonce, Reese Witherspoon czy Milla Kunis. Zadaniem idealnej fryzury dla owalnej twarzy będzie przede wszystkim wyrównanie proporcji między czołem, a podbródkiem oraz podkreślenie ładnych kości policzkowych. Do wyboru masz naprawdę wiele propozycji. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie! 

 

Długie fryzury dla twarzy owalnej 

W przypadku twarzy owalnej fryzura nie powinna zbyt zasłaniać twarzy. Idealną długością będą więc włosy sięgające maksymalnie do łopatek. Dobrym pomysłem mogą okazać się romantyczne fale lub loki, które odsłonią twarz. Możesz się też zdecydować na lekko cieniowane włosy z delikatną grzywką na bok, która również będzie pocieniowana. Cieniowanie możesz na końcach ozdobić pazurkami, które sprawią, że włosy ładnie się ułożą. Z długich włosów można wykonać także modny w tym sezonie kucyk na czubku głowy. Beyonce uwielbia taką fryzurę i wygląda w niej świetnie. 

Zobacz, jak zrobić fale na włosach!

 
 

Półdługie fryzury dla owalnej twarzy 

W tym sezonie bardzo modne są półdługie fryzury typu bob czy lekkie, cieniowane cięcia w nieładzie. Będą one idealne dla owalnej twarzy, gdyż świetnie podkreślają kości policzkowe i maskują dłuższy podbródek. Możesz więc zdecydować się na modnego asymetrycznego lub klasycznego boba, ale z grzywką bok. Dzięki temu wymodelujesz również wyższe czoło. Inną opcją jest niezwykle popularna fryzura shaggy hair, czyli lekko cieniowane i falowane włosy w artystycznym nieładzie. Nawiązują do mody lato 80. i są doskonałe na lato. Taka fryzura wysubtelni rysy i podkreśli oczy. Do tego jeszcze najmodniejszy kolor włosów sezony jak karmelowy blond czy czekoladowy mahoń i gotowe! 

 
 

Krótkie włosy dla owalnej twarzy 

Posiadaczki owalnej twarzy mogą sobie pozwolić na naprawdę krótkie fryzury. Jednak kluczem do sukcesu będzie tutaj objętość włosów. Unikaj zbyt płaskich i gładkich fryzur. Mogą być krótkie, ale gęste. Najlepiej więc zdecydować się na irokeza albo na modne cięcie pixie cut. W tej fryzurze kosmyki niesfornie opadają na czoło, dzięki czemu optycznie je skracają i wyrównują proporcje twarzy. Ponadto modne krótkie fryzury świetnie podkreślają kości policzkowe. Jeśli dodatkowo wykonturujesz twarz, efekt będzie naprawdę imponujący! Dobrym wyborem będzie również krótka fryzura z bujnymi loczkami. Doda ci wiele uroku. 

Zobacz modne krótkie fryzury damskie!

 
 
Więcej o: