Krótkie fryzury damskie - wygodne i stylowe. Zobacz co jest modne w tym roku

Krótkie fryzury damskie są nie tylko bardzo wygodne, ale także świetnie wyglądają. Takie włosy pasują prawie każdej kobiecie, a mnogość rodzajów takich fryzur pozwala na wybranie czegoś najbardziej odpowiadającego naszemu gustowi. Może to być np. romantyczny bob albo coś z pazurem. Zobacz co jest teraz modne!

Często mówi się, że długie włosy są seksowne i najbardziej kobiece, ale krótkie cięcia również mogą wyglądać spektakularnie i być pełne seksapilu. W dodatku takie fryzury są oczywiście niezwykle wygodne - nie potrzeba poświęcać tak dużo czasu na ich pielęgnację i często nie sprawiają dużo problemów. Z tego powodu krótkie fryzury damskie są idealne dla osób zabieganych, mających mało czasu na co dzień. Na takie włosy mogą się jednak skusić oczywiście wszystkie inne kobiety, które dobrze czują się w takim wydaniu. Może to być również ciekawa odmiana dla pań mających od zawsze długie włosy. Jakie cięcia są teraz szczególnie modne?

Modne krótkie fryzury damskie - bob 

W roku 2020 jedną z najmodniejszych fryzur okrzyknięto klasycznego boba. To oczywiście pokazuje jak moda lubi zataczać koło. W końcu, takie cięcie było niezwykle modne w latach 20 XX wieku, a kolejny czas jego świetności to lata 60. Obecnie mamy aż kilka rodzajów cięcia typu bob. Te damskie krótkie fryzury  łączy to, że kończą się mniej więcej na wysokości brody, choć mogą być trochę dłuższe. Za klasycznego uznaje się boba z grzywką, który ma charakter retro. Popularna jest też odmiana w której włosy są zaczesane na bok, bez grzywki. Krótszy z tyłu, nad karkiem i dłuższy z przodu jest z kolei bob asymetryczny. Te krótkie fryzury damskie dobrze wybrać zarówno kierując się gustem, ale też tym co będzie dobrze pasować do kształtu twarzy. Jeśli masz okrągłą twarz to najlepiej sprawdzi się bob wydłużony, czyli sięgający poniżej linii brody. Kontur kwadratu lub trójkąta może być złagodzony, dzięki krótkiemu bobowi, ale zaczesanemu na bok. Klasyczny bob, sięgający do linii brody jest idealny dla osób z twarzą owalną. 

krotkie fryzury damskiekrotkie fryzury damskie fot. shutterstock

Krótkie włosy damskie - cięcie z pazurem, czyli undercut

Można powiedzieć, że przeciwieństwem romantycznego i grzecznego boba jest krótka fryzura damska o nazwie undercut. To idealne cięcie dla kobiet lubiących ostrzejszy, nieco buntowniczy wygląd. Tutaj również można wyróżnić aż kilka różnych rodzajów tej fryzury, ale charakterystyczne dla niej jest to, że część włosów jest wygolona. Najpopularniejszym cięciem tego typu jest pozostawienie dłuższych włosów po jednej części głowy, z króciutkimi włosami po drugiej stronie. Te części są zazwyczaj w proporcji 2/3, gdzie większa partia to dłuższe włosy. W ten sposób powstaje modna fryzura asymetryczna. Inną możliwością jest np. wygolenie włosów kilka centymetrów nad karkiem, a pozostałe są wtedy trochę dłuższe. Krótkie fryzury damskie undercut to możliwość stworzenia na swoich krótkich, wygolonych włosach jakiś wzorków. To popularny trend wśród mężczyzn, ale coraz więcej kobiet również się na to decyduje! 

krótka fryzura damskakrótka fryzura damska fot. shutterstock

Krótkie fryzury damskie - pixie cut

Prostą i niezwykle popularną fryzurą jest również ta, określana angielską nazwą pixie cut. Potocznie możnaby powiedzieć, że jest to cięcie "na chłopczycę", bo włosy są naprawdę bardzo krótkie i dlatego kojarzyć się mogą z fryzurą męską. Charakterystyczne jest tutaj to, że włosy są krócej obcięte po bokach i z tyłu, a na środku i z przodu są dłuższe. Zaletą tej krótkiej fryzury damskiej jest to, że wysmukla ona twarz, a nawet całą sylwetkę. Z tego powodu świetnie sprawdzi się dla kobiet o niskim wzroście, choć tym wysokim również niczego nie ujmuje. W dodatku tego typu krótkie fryzury damskie dobrze pasują do każdego kształtu twarzy. Takie cięcie ma jeszcze jedną dużą zaletą - zdecydowanie odmładzają! Z tego powodu chętnie są wybierane przez kobiety w dojrzałym wieku. Jeśli chcesz trochę urozmaicić taką fryzurę to możesz zrobić jakieś wzorki - np. na karku, tak jak często robi się w przypadku cięcia undercut.

krótkie fryzury damskiekrótkie fryzury damskie fot. shutterstock

Damskie krótkie fryzury - na pazia

Jeśli jednak chcesz zostawić sobie jakąś możliwość stylizacji włosów to wybierz modną fryzurę damską, określaną jako "na pazia". Tutaj włosy są trochę dłuższe niż pixie cut, dzięki czemu można je różnie układać z pomocą pianek lub żelu do stylizacji. Krótkie fryzury damskie typu paź są różne - czasem długością jest bliższa pixie cut, a innym razem bardzo podobna do boba. W każdym przypadku te krótkie włosy damskie wymagają trochę stylizacji. Niezwykle modną odmianą jest pozostawienie ich trochę w nieładzie, dzięki czemu tworzymy na głowie tzw. messy hair. 

krótka fryzura damskakrótka fryzura damska fot. shutterstock