Sposoby na opadające powieki. Te tricki ci pomogą!

Aleksandra Matczuk
06.07.2020 16:35
sposoby na opadające powieki

sposoby na opadające powieki (shutterstock)

Opadające powieki mogą dodać ci lat oraz sprawić, że twarz będzie wyglądać na zmęczoną i pozbawioną blasku. Jaka jest przyczyna ich występowania i jak je zwalczyć? Oto sposoby na opadające powieki!

Opadające powieki - przyczyny

Problem opadającej powieki pojawia się najczęściej po 40 roku życia. Właśnie wtedy nasze tkanki mięśni coraz trudniej radzą sobie z utrzymaniem powiek i zaczynają delikatnie opadać. Jest to naturalny proces, który dotyczy każdego. Najczęściej w pierwszej kolejności widać to w miejscach, gdzie nasza skóra jest najcieńsza m.in. w okolicy oczu. Poza oznakami starzenia, przyczyną opadających powiek mogą być również czynniki takie, jak: szybka utrata wagi, nerwy lub nieodpowiednia pielęgnacja.

Sposoby na opadające powieki

Wiele kobiet poszukuje skutecznych sposobów na opadające powieki. Czy są jednak takie, które skutecznie pomogą się ich pozbyć? Dostępne są mniej lub bardziej inwazyjne, które mogą pomóc. Najszybszym i najskuteczniejszym z nich jest zabieg na opadające powieki. Tu skuteczna może być chirurgiczna plastyka i korekta powiek. Blefaroplastyka, czyli właśnie plastyka powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu nadmiaru skóry. Efekt odmłodzenia i napięcia skóry. Cena zabiegu zaczyna się od około 3000 złotych.

sposoby na opadające powiekisposoby na opadające powieki shutterstock

Tricki na opadające powieki - makijaż

Z pewnością mniej inwazyjnym sposobem na opadające powieki, dostępnym dla każdej z nas jest makijaż! Już kilka sztuczek, może sprawić, że uzyskasz efekt odmłodzenia na twarzy. Co powinnaś wiedzieć? Nakładaj ciemniejsze kolory na dolną powiekę, a na górną wybieraj raczej jasne. Najjaśniejszym cieniem lub rozświetlaczem wypełnij środek powieki oraz wewnętrzny kącik. Pamiętaj o dość mocnym podkreśleniu i podkręceniu rzęs maskarą. Dzięki temu oko będzie sprawiało wrażenie otwartego.

Sposoby na opadające powieki - domowe sposoby

W internecie znajdziemy wiele domowych sposobów, które mogą zminimalizować widoczność opadających powiek. Jednym z nich jest rumianek. Dlaczego? Działa przeciwzapalnie i pomaga w wielu problemach związanych z powiekami. Saszetki z herbatą rumiankową przykładaj do oczu na 20 minut. Powtarzaj okłady 2 razy w tygodniu. Kolejnym sposobem są ogórki! Wystarczy pokroić ogórka w plastry i codziennie przykładać je do oczu na około 15 minut. Efekt odświeżenia gotowy!

sposoby na opadające powiekisposoby na opadające powieki shutterstock

Więcej o: