Typ kolorystyczny Pani Zima - jakie ubrania i dodatki podkreślą jej urodę?

Sprawdź, czy jesteś Panią Zimą! Dowiesz się też, jakie kolory najlepiej wyeksponują walory tego typu urody.

Jaki typ urody prezentuje Pani Zima?

W przypadku Zimy do określenia jej typu kolorystycznego niezbędna bywa analiza kolorystyczna . Podręcznikowa Pani Zima ma czarne lub ciemnobrązowe włosy o zimnym połysku. Jej cera jest blada, a usta mają intensywny kolor. Tęczówka oka ma ciemnobrązowy, niebieski lub zielony odcień. Charakterystyczny jest duży kontrast między barwą tęczówki a częścią białkową oka. Natura jednak nie lubi nudy i mało która Zima idealnie wpisuje się w taki opis. Ciemne brunetki o śniadej cerze również mogą reprezentować taki typ urody .

Jeśli nie jesteś pewna, czy jest Ci bliżej do Zimy czy do Jesieni, zrób prosty test. Będąc bez makijażu przyłóż do twarzy srebrny i złoty materiał. Pani Zima rozkwita w srebrze, zaś w złocie jej uroda natychmiast gaśnie i szarzeje.

Typ kolorystyczny Pani ZimaTyp kolorystyczny Pani Zima Typ kolorystyczny Pani Zima Kolory ubrań dla Pani Zimy

Kolory ubrań i dodatków dla Pani Zimy

Najlepszymi kolorami dla Pani Zimy są zimne i bardzo mocne barwy. Należą do nich m.in wiśnia, purpura, zieleń butelkowa, fiolet , ultramaryna, kobaltowy, chabrowy, rubinowy, gorzka czekolada, taupe (szary beż), bakłażan, czerwień szkarłatna, malachitowy i wszystkie odcienie błękitów. Przedstawicielki tego typu kolorystycznego nie powinny nosić jasnych pastelowych ubrań. Nikną w nich i bledną. Sytuacja natychmiast się zmienia, gdy wkładają trochę ciemniejsze odcienie.

Biżuteria Pani Zimy powinna być srebrna, platynowa lub z białego złota. Kamienie, tak samo jak ubrania, muszą mieć intensywne kolory . Ozdoby mogą być duże i ekstrawaganckie. Minerały które podkreślą ten typ urody to: czarny onyks, czerwony rubin oraz zielony szmaragd. Ładnie prezentują się diamenty i perły.

Jakich ubrań unikać?

Reprezentantki zimnych typów kolorystycznych powinny unikać zakładania przy twarzy ciepłych barw. Zrezygnuj więc z pełnej palety beżów, brązów i zgniłych zieleni. Twojej urodzie nie służy pomarańcz i ciepłe odcienie czerwieni takie jak rudy, ceglasty czy czerwień maków. Źle wyglądasz w złocie i nie służą Ci ciepłe odcienie fioletu. Jeśli mimo wszystko lubisz te kolory, noś je na dole stylizacji: jako spodnie lub spódnice .

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.