Moda w skandynawskim stylu dla niej i dla niego - przegląd

Moda na skandynawskie wzornictwo pojawiło się w elementach dekoracyjnych już jakiś czas temu. Teraz czas na ubrania i dodatki w tym stylu - sprawdź ubrania w skandynawskim klimacie, które idealnie sprawdzą się na jesień i zimę.

Modę w stylu skandynawskim najlepiej określają trzy słowa - prostota, natura i minimalizm . Te cechy widać zarówno we wzornictwie mebli czy dekoracji, jak i w modzie. Projektanci inspirując się Skandynawią sięgają ku cechom najbardziej charakterystycznych dla tego regionu. Krajobrazy Norwegii, Szwecji czy Islandii niewątpliwie kojarzą się nam wszystkim z czystymi potokami, jeziorami, pięknymi skałami, o które uderza woda oraz czystym, niebieskim niebem.

Ubrania i dodatki w stylu skandynawskim czerpią wszystko co najlepsze z tego stylu. Przez lata wypracowały sobie charakterystyczne formy, kroje i barwy. Styl skandynawski w modzie to przede wszystkim proste fasony, chłodne, neutralne barwy i wyrafinowana elegancja w prostych formach . Ubrania mają sprawiać wrażenie prostych, ponadczasowych, jednak widać w nich kunszt wykonania i dbałość o szczegóły. Dzięki temu faktycznie otrzymujemy produkt, który posłuży nam na wiele sezonów i mamy pewność, że nie wyjdzie z mody.

Grube sploty  swetrów oraz dodatki robione na drutach czy szydełku to kolejny charakterystyczny element mody skandynawskiej. Poza względami estetycznymi niewątpliwym plusem jest praktyczność takiej odzieży i dodatków, zwłaszcza w nadchodzących chłodnych porach roku. Styl skandynawski na szczęście nie jest trudny do naśladowania, jeżeli pamiętamy o podstawowych zasadach, jakimi jest prosta elegancja i bliskość z naturą. Te cechy sprawiają, że ubrania i dodatki inspirowane stylem skandynawskim są łatwo rozpoznawalne. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie produktów, które zarówno paniom jak i panom pozwoli stworzyć niepowtarzalny look inspirowany tymi pięknymi krajobrazami.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o: