Koronkowe ubrania i dodatki - co powinnaś wiedzieć na ich temat?

Koronka to jeden z tych elementów garderoby, który nie przestaje być modny. Zmienia się jedynie sposób jej noszenia.

Koronka opanowała nie tylko nasze szafy, ale również świat torebek i biżuterii. Przeniosła się jednak z salonów i wielkich okazji do codziennych stylizacji. Wszystko za sprawą nowych sposobów łączenia jej z pozostałymi elementami stylizacji.

Kilka słów o koronce

Koronka ma wiele odmian. Najcięższą z nich jest gruba i mięsista gipiura . Ma zastosowanie przede wszystkim w bardzo ciężkich sukniach wieczorowych, ale może też być wszywana jako fragment bluzki czy sukienki. Znacznie częściej używa się koronki o wyrazistym kształcie o nazwie koder . Koronka francuska ma natomiast ładnie wykończone kształty. Na co dzień ta wiedza nie jest Ci w prawdzie potrzebna, ale przyda się, gdy będziesz chciała uszyć sukienkę u krawcowej.

koronkowe ubraniakoronkowe ubrania koronkowe ubrania koronkowe ubrania

Koronka na co dzień

Dzięki niestandardowemu łączeniu z innymi fakturami koronka straciła swoją elitarność i sprawdza się w codziennej garderobie. Często spotyka się dresowe bluzki czy bluzy wykończone koronką. Koronkowe bluzeczki świetnie wyglądają ze skórzanymi spodniami lub z porwanymi boyfriendami. Nikogo nie trzeba przekonywać do łączenia ich z ołówkowymi spódnicami czy materiałowymi spodniami o prostym kroju. Można włożyć do nich prostą biżuterię. Ciekawie w takim looku będą wyglądały perły zdobiące pierścionek lub kolczyki.

ażurowa biżuteriaażurowa biżuteria ażurowa biżuteria ażurowa biżuteria

Akcesoria inspirowane koronką

Koronka pojawia się też zamiast skóry na torebkach i jest inspiracją do tworzenia pięknej ażurowej biżuterii . Tego typu motywy znajdziesz na dużych wiszących kolczykach, naszyjnikach, broszkach, a nawet pierścionkach. Koronkowa biżuteria sprawdzi się jako dodatek do codziennych, ale też eleganckich stylizacji.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o: