Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną- zestawienie najciekawszych stylizacji

Niedługo wyczekiwana rozmowa o pracę? Nie wiesz w co się ubrać? Sprawdź co możemy Ci doradzić...

Poszukujesz już jakiś czas nowej pracy? Może nie udaje Ci się jej znaleźć bo nie dbasz wystarczająco o prawidłowy dress code?

Nawet jeśli w firmie panuje luźna atmosfera, nigdy nie wiesz jak zareagują Twoi przyszli pracodawcy na Twój strój. Oczywiście nie dadzą tego po sobie poznać, lecz za plecami odpowiednio skomentują Twoją kreację. Nie pozwól na to, żeby kilka centymetrów materiału przekreśliło Twoją nową, lepszą pracę.

Nie musisz robić  dużych zakupów za potężną sumę. Wystarczy, że odpowiednio się zastanowisz nad tym jak powinnaś wyglądać i znaleźć uniwersalne ubrania, jakie pomogą Ci podczas niejednej rozmowy.

Najlepszym wyborem jest spódnica , po prostu klasyka rodzaju. Pamiętaj jednak, że ważna jest również jej długość. W tym sezonie mamy ułatwiony wybór, bo ołówkowych spódnic przed kolano, mamy aż za dużo w sklepach. Są one uniwersalne, ładnie się układają i przede wszystkim nie są wyzywająco krótkie.

Do wzorzystego modelu najlepiej włożyć prostą, białą koszulę , zapiąć ją na ostatni guzik, spiąć włosy w kucyk bądź kok, a na nogi nałożyć wygodne szpilki. Nic tak nie ułatwia rozmowy jak wygodne buty. Jeśli nie jesteś zmotoryzowana, przejście w szpilkach od domu do firmy ( bądź od metra, tramwaju, autobusu) zajmie Ci lata świetlne. Zastanów się dobrze, czy dasz radę, a przede wszystkim czy dadzą radę Twoje stopy. Nie pozwól sobie na odciski, czy krwawiące rany podczas rozmowy o wymarzoną pracę. Pracodawca z pewnością nie zauważy tego, a Ty będziesz się dwa razy bardziej stresować.

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną- zestawienie najciekawszych stylizacjiJak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną- zestawienie najciekawszych stylizacji Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną- zestawienie najciekawszych stylizacji Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną- zestawienie najciekawszych stylizacji

Jeśli posiadasz w szafie, zwykłą małą czarną, to nie musisz wybierać się na zakupy stulecia. Ona nadaje się na każdą okazję. Możesz jedynie rozświetlić swój look za pomocą delikatnej, eleganckiej biżuterii i wzorzystych szpilek.

Twoim problemem są nogi, albo po prostu nie lubisz ich odsłaniać? Idealnym rozwiązaniem będą spodnie typu chinosy . Proste, w kant spodnie, świetnie współgrają z koszulą i każdymi butami ( niekoniecznie szpilkami).

Pierwszy etap rozmowy masz już za sobą. Jeśli podążysz za naszymi radami- będzie ona udana i owocna :)

Materiały partnerów

zobacz najciekawsze stylizacje na rozmowę kwalifikacyjną

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.