Na co zwrócić uwagę wybierając idealne perfumy dla siebie?

Coco Chanel mawiała, że "Kobieta, która nie ma swoich ulubionych perfum, jest jak kobieta bez przyszłości." Jak jednak dobrać takie perfumy, które najbardziej będą do nas pasować?

Oczywiście najważniejszy jest indywidualny wybór zapachu, czyli takiego w którym czujemy się najlepiej i który nie jest dla nas drażniący. Warto też pamiętać, że każdy zapach inaczej pachnie na różnych osobach , dlatego perfumy które bardzo nam się podobają na koleżance, mogą nam w ogóle nie pasować, kiedy same ich użyjemy.

Nie każdy jednak wie, że na wybór odpowiedniego zapachu powinna mieć też wpływ kondycja naszej skóry. Na skórze suchej zapachy utrzymują się krócej niż na tłustej. Mimo to właśnie osoby z sucha skórą , nie powinny sięgać po perfumy o dużej zawartości alkoholu (który wzmacnia utrzymanie się zapachu), ponieważ zapach taki dodatkowo wysuszy naszą skórę. Osoby o suchej skórze powinny sięgać po delikatniejsze wody toaletowe i wzmocnić ich zapach np. za pomocą balsamu do ciała o tym samym zapachu.

Posiadaczki skóry tłustej mogą spokojnie sięgać po mocniejsze perfumy, ponieważ nie ryzykują podrażnieniem skóry. Osoby o skórze normalnej mają najszerszy wybór, jednak zalecane są te zapachy, które mniej wysuszą skórę.

Warto wybierać perfumy rankiem, kiedy skóra i nos są wypoczęte. Najlepiej je aplikować na nadgarstki, za uszami i na karku.

Materiały partnerów

Ange ou Demon Le Secret Elixir woda perfumowana spray 50ml Sprawdź cenę >

La Vie Est Belle woda perfumowana spray 75ml Sprawdź cenę >

Green Tea woda perfumowana spray 100ml Sprawdź cenę >

Lady Million woda perfumowana spray 80ml Sprawdź cenę >

Bright Crystal woda toaletowa spray 90ml Sprawdź cenę >

Coco Mademoiselle woda perfumowana spray 100ml Sprawdź cenę >

Paco Rabanne Invictus Woda toaletowa 100 ml Sprawdź cenę >

Adidas Active Bodies Woda toaletowa 100 ml spray Sprawdź cenę >

Calvin Klein Euphoria Men Woda toaletowa 100 ml spray Sprawdź cenę >

Więcej o:
Copyright © Agora SA