Jak jeść, by nie żałować? Weź przykład z Francuzek!

Zobacz, jaki przepis na piękną figurę mają mieszkanki Francji. Dieta Francuzek sprawi, że nie przytyjesz zbyt dużo w święta Bożego Narodzenia!

Francuzki nie stronią od masła, pasztetów, bagietek, croissantów i szampana. Uwielbiają jedzenie i długie uczty. Jak to się dzieje, że nie tyją? Zobacz, jakie są podstawowe zasady diety Francuzek i spróbuj wdrożyć je w święta. Będziesz czuła się lżej, a wcale nie musisz rezygnować z bożonarodzeniowych pyszności!

Zasady diety Francuzek

Dieta Francuzek opiera się na prostych zasadach. A oto i one!

Jedz małe porcje. Ustal stałe godziny trzech głównych posiłków i 2-3 przekąsek. Zawsze jedź śniadania! Pij dużo wody. Jedź jak najwięcej warzyw i owoców. Zamiast jeździć, chodź.

Jak wdrożyć dietę Francuzek w Boże Narodzenie?

Zacznij dzień od sytego śniadania. Podkręci przemianę materii i da Ci energię na cały dzień. Zjadając porządne śniadanie chronisz się przed obżarstwem wieczorem. Ten sam rytm możesz zachować w święta.

Nawet w Boże Narodzenie nie musisz spędzać całego dnia przy stole. Dieta Francuzek zakłada, że powinnaś zjeść trzy główne posiłki i 2-3 przekąski. Żadnego podjadania! W ten sposób pozwolisz żołądkowi odpocząć. Chcesz mniej zjeść? Przed posiłkiem wypij szklankę wody. Następnie poproś o mniejszy talerz. Będziesz miała wrażenie, że jest pełen i zjesz zdecydowanie mniej.

Są święta, więc nigdzie nie musisz się spieszyć. A już na pewno nie musisz jeść w pośpiechu. Skup się na smakach. Podczas jedzenia nie czytaj i nie oglądaj telewizji. Po około 15-20 minutach poczujesz, że jesteś najedzona. Warto tego głosu posłuchać!

Boże Narodzenie to czas, gdy na stole pojawiają się bomby kaloryczne. Nie brakuje ich również w typowej diecie Francuzek . Możesz jeść wszystko, ale w małych ilościach. Czy naprawdę będziesz bardziej szczęśliwa, gdy zjesz całe ciasto? Może lepiej będzie smakował tylko jeden kawałek, ale za to pięknie podany i zjedzony w skupieniu?

Pomiędzy posiłkami wyciągnij rodzinę na spacer . Umiarkowany wysiłek przyniesie same korzyści. Szybciej spalisz kalorie i poprawisz sobie nastrój. Jest też świetnym sposobem na spędzenie czasu z bliskimi. Na pewno dużo lepszym niż wspólne oglądanie telewizji.

A po świętach? Czas na oczyszczanie! Francuzki stosują różne kuracje oczyszczające. Może to być owocowy dzień lub kuracja sokami warzywnymi. Wybierz tę, która wydaje Ci się najprzyjemniejsza.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.