Skóra mieszana - domowe maseczki dla Twojej cery

Odpowiednia pielęgnacja cery mieszanej to twardy orzech do zgryzienia. Radzimy, jak odpowiednio zadbać o naszą skórę i polecamy 5 sprawdzonych przepisów na domowe maseczki.

Cera mieszana łączy kobiece problemy w jedność. Nasza twarz dzieli się na tzw. strefę T (czoło, nos i broda) i okolice poboczne, zwykle są to policzki, część czoła i żuchwy. Skóra mieszana nie zawsze łączy ze sobą te same odmiany cery. Dlatego pierwszym elementem w poznaniu swojej jest określenie, czy mamy skórę mieszaną przechodzącą w tłustą, czy w suchą. Aby precyzyjnie dbać o naszą twarz, powinnyśmy używać dwóch preparatów - jeden na partie suche, a drugi na tłuste.

Do codziennego mycia twarzy powinnyśmy używać delikatnych produktów, najlepiej w postaci pianki lub żelu i koniecznie przeznaczonych do skóry mieszanej, ponieważ działamy wtedy na całej powierzchni i nie możemy ominąć niektórych partii. Zawsze po oczyszczeniu skóry stosuj tonik, który pozwoli utrzymać prawidłowe pH, a raz w tygodniu wykonaj peeling, który usunie martwy naskórek i oczyści twarz z zaskórników. Warto stosować również maseczki o naturalnym składzie. Kilka z nich możesz wykonać sama:

  • maseczka z ogórka

Posiekanego małego ogórka zmieszaj z filiżanką owsianki. Następnie podziel całość na dwie części. Do pierwsze dodaj łyżeczkę jogurtu i nałóż ją na tłuste partie twarzy, a do drugiej łyżeczkę mleka i nałóż na suchą część. Po 30 minutach zmyj maseczkę z twarzy ciepłą wodą.

  • maseczka z drożdży dla strefy T

Do małego jogurtu naturalnego dodaj łyżeczkę drożdży i zaaplikuj na 15-20 minut, następnie zmyj ciepłą wodą, a na koniec użyj zimnej wody;

  • maseczka na noc

Sok z wyciśniętej połówki cytryny zmieszaj z ubitym białkiem jaja. Następnie nałóż na twarz przed spaniem i zmyj rano ciepłą wodą ciepłą wodą;

  • maseczka z zielonej herbaty

Zaparz 2 łyżeczki zielonej herbaty w 3 łyżeczkach wrzącej wody. Odstaw do ostygnięcia, po czym zmieszaj z łyżeczką mąki ziemniaczanej. Nałóż na twarz na 20 minut;

  • herbaciany płyn do mycia twarzy

Zaparz słabą herbatę, ostudź, a następnie dodaj sok z 1 cytryny. Przemywaj przyrządzonym płyn twarz. Działa leczniczo na wypryski i wygładza skórę.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij  TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci -  Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.