Sucha skóra - przegląd kosmetyków do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej

Z wiekiem niemal każdy rodzaj skóry wymaga specjalnej pielęgnacji, podobnie jak w przypadku skóry suchej i bardzo suchej. Jeżeli problem przesuszonej skóry dotyczy także Ciebie, podpowiadamy po jakie kosmetyki warto sięgnąć, a czego unikać.

Matowa, szorstka skóra nie wygląda dobrze, a ponadto brak odpowiedniego nawilżenia przyspiesza pojawianie się zmarszczek. Dlatego osoby z suchą cerą powinny kompleksowo zadbać o nawodnienie i odżywienie wszystkich partii skóry. Dotyczy to także kobiet po 30 roku życia, kiedy skóra już traci na pierwotnej jędrności.

Jako pierwsza rzecz, którą powinnaś zrobić, by zadbać o suchą lub dojrzałą cerę , to zrezygnować z preparatów myjących na bazie mydła i wybierać delikatne kosmetyki o neutralnym dla skóry pH. Jeżeli Twoja cera jest często podrażniona, zrezygnuj też z kosmetyków zapachowych na rzecz hipoalergicznych.

Wybierając odpowiednie kosmetyki, szukaj takich, które poza odpowiednim nawilżeniem potrafią też zatrzymywać w skórze wodę . Lepiej nie kupuj zbyt tłustych kosmetyków, ponieważ mogą one zatykać pory. Kosmetyki pielęgnacyjne powinny też stymulować skórę do produkcji lipidów . Z kolei wybierając kosmetyki kolorowe, zrezygnuj z tych mocno matujących, ponieważ mają tendencję do nadmiernego przesuszania skóry.

Pielęgnując suchą lub dojrzałą skórę, powinnaś też wziąć pod uwagę swoją dietę . Nie bez przyczyny mówi się, że "jesteśmy tym, co jemy". W diecie nie należy zapominać o odpowiedniej ilości olei , zwłaszcza roślinnych. Aby poradzić sobie z problemem przesuszonej skóry, warto także wzbogacić dietę o większą ilość beta-karotenu oraz witamin C i E . Nie zapominaj także o piciu minimum 2 litrów płynów dziennie , z czego 60% powinna stanowić woda źródlana lub mineralna. Jak zawsze podstawą zbilansowanej diety powinno być także 5 porcji warzyw i owoców w proporcji 3:2.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o: