Profesjonalny manicure: czy warto kupić frezarkę do paznokci?

Czy warto zainwestować we frezarkę do paznokci? Wiem, że to sprzęt dla kosmetyczek, ale może zamiast chodzić do gabinetów, można by samemu robić profesjonalny manicure w domu? Tylko czy to się opłaca? Jakie są zalety i wady takiego sprzętu?- pyta Kinga. Na pytanie odpowiada Magdalena Janusz, manicurzystka Papaya - Studio pielęgnacji dłoni i paznokci ORLY

Praca frezarką jest szybka i precyzyjna pod warunkiem, że użytkownik ma wprawę w jej obsłudze . Odradzam używania frezarki osobom, które nie zostały do tego przeszkolone. Zadaniem frezarki jest usprawnienie pracy podczas opracowywania i usuwania skórek z płytki paznokci rąk i nóg, skracania i kształtowania paznokci, ich wyrównania i wygładzania oraz do usuwania zrogowaciałej skóry, odcisków i nagniotków. Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na jego moc.

Frezarki z mocą poniżej 20W polecane są do użytku domowego . Frezarka powinna wykonywać min 20 tys. obrotów na minutę. Ilość obrotów powierzchni freza, zależy od prędkości i należy ją odpowiednio dostosować, w zależności od jego średnicy: mały frez - duże obroty, duży frez - mniejsze obroty. Możliwość stosowania zmiennego kierunku prawo-lewo, jest dodatnią cechą urządzenia, ułatwiającą pracę. Moc frezarki odpowiada za siłę pracy frezu.

Dostępne są urządzenia o małej mocy, z obrotami nawet 40 tys./min., pozwalające na zatrzymanie freza "palcami"; takie urządzenie można stosować w domu. Ilość obrotów freza waha się od 1 tys. do 30 tys. na minutę. Używając bardzo dobrej jakości frezów, nie ma potrzeby używania wyższych parametrów. Najczęściej używane frezy potrzebują od ok 4 tys. do 25 tys. obrotów na minutę . Dobór odpowiednich frezów ma ogromne znaczenie podczas pracy.

Dobrej jakości frez jest kosztowny, jednak jego trwałość będzie długa, a praca nim będzie bardzo łatwa i przyjemna. W gabinetach kosmetycznych frezarkę stosuję się głównie do zabiegu pedicure, lub przy stylizacji żelami i akrylem. W domu wykonując manicure przy pomocy frezarki zlecam ostrożność i uwagę.

Orly Orly  Orly Nailtrition 60 zł Orly Nailtrition 60 zł

Najważniejsze, aby nie przyciskać za mocno freza do paznokcia . Płytka tuż przy skórkach jest bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić, robiąc wgłębienia - tzw. rowki przy skórkach. Jeśli dojdzie do uszkodzenia płytki paznokcia podczas pracy frezarką, proponuję nie malować paznokci. Aby je wzmocnić, zregenerować i przyspieszyć ich zdrowy wzrost proponuję zastosowanie kuracji przy pomocy preparatu wzmacniającego ORLY Nailtrition . Do zalet pracy frezarką zaliczamy szybkość pracy, oraz szeroką gamę frezów pozwalającą na wykonanie pełnego zabiegu manicure. Jeśli planujemy kupić dobry sprzęt, należy się jednak liczyć z większym wydatkiem.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.