Nawet jeśli w jednym pokoju dwie osoby mają na sobie ten sam zapach arabski, jest to niewyczuwalne! Arabskie pachnidła, które najczęściej występują w postaci skoncentrowanych olejków, rozwijają się bowiem na skórze, dzięki czemu dają niepowtarzalny aromat swojej właścicielce.
Różnicowanie się zapachu na skórze to efekt zastosowania naturalnych olejków zapachowych . To właśnie na nich bazują perfumy arabskie, podczas gdy te mainstreamowe opierają się na składnikach syntetycznych. Arabskie pachnidła są wyczuwalne na skórze od kilku godzin do nawet kilku dni.
Arabskie perfumyTradycyjne arabskie perfumy można rozpoznać po składnikach.
Oud to najsłynniejsza arabska nuta zapachowa . Ten destylat z konarów subtropikalnego drzewa agarowego rosnącego w Indiach, Kambodży i Indonezji jest niezwykle cennym i drogim składnikiem perfum.
Arabskie perfumyCo ciekawe, od kilku lat oudem zachwycają się także największe światowe marki, takie jak Tom Ford, Hugo Boss, Giorgio Armani czy Christian Dior, które wypuściły na rynek własne perfumy z arabskim oudem. Perfumy arabskie to jednak nie tylko mocne oudowe kompozycje.
Równie popularne są zapachy subtelne z przeważającymi nutami owocowymi połączonymi z nutami kwiatowymi i ziołami. Arabscy producenci równie chętnie jak po oud sięgają po różę, jaśmin czy drzewo sandałowe .
Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z arabskimi pachnidłami, najlepiej na początku zaopatrzyć się w próbki kilku zapachów, najlepiej od razu w formie tradycyjnych olejków. Punktem odniesienia w poszukiwaniach mogą być choćby ulubione nuty znane nam z perfum innych marek. Zapach na pewno nie będzie taki sam, ale taka selekcja może być pierwszym krokiem do odnalezienia swojego arabskiego zapachu.