• Link został skopiowany

Strategia na wyprzedaż

Zaczynają się letnie wyprzedaże. Sklepy kuszą atrakcyjnymi cenami i mimo że nasza szafa się nie domyka, chcemy skorzystać z nadarzających się okazji. Jak sobie poradzić z zakupami, żeby potem nie żałować? Groszki radzą trzymać się kilku zasad.
Groszki/fot.EastNews
Groszki/fot.EastNews

1. Warto zrobić rekonesans , zanim zaczną się przeceny . Zastanowić się, co naprawdę jest nam potrzebne. W sklepie obejrzeć egzemplarze, które nam się podobają. Przymierzyć, póki jest pusto i spokojnie (potem może być trudno dostać się do przymierzalni). Jeśli zakochamy się w czymś od pierwszego wejrzenia, lepiej kupić od razu. Ale jeśli nie jest to towar pierwszej potrzeby i przeżyjemy jego ewentualny brak, warto się wstrzymać i potem zaoszczędzić 50% jego wartości.

2. Zanim zaczniemy kupować , zdecydujmy, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakupowe szaleństwo. Starajmy się trzymać tego planu, czasem trzeba będzie pójść na kompromis i zdecydować się na jedną rzecz zamiast czterech. To może być trudna decyzja, ale zazwyczaj takie działanie jest dobre w skutkach dla naszej garderoby (i portfela przy okazji).

3. Najlepiej wybrać się na zakupy już pierwszego dnia . Wtedy wybór jest największy. Koniec wyprzedaży to z kolei raj dla łowców okazji. Istnieje wprawdzie mała szansa, że znajdziemy to, co upatrzyliśmy sobie na początku, ale być może natrafimy na coś całkiem innego za śmieszną cenę.

4. Gdy nie możemy znaleźć odpowiedniego rozmiaru , prośmy o pomoc sprzedawców. Często część przecenionych rzeczy znajduje się w magazynie i jest szansa, że zawieruszyła się tam także ta w naszym rozmiarze.

Groszki/fot.EastNews
Groszki/fot.EastNewsGroszki/fot.EastNews

5. Zanim kupimy , dowiadujmy się, czy istnieje możliwość zwrotu lub wymiany towaru. Warto znać swoje prawa, gdy po powrocie do domu z przerażeniem stwierdzimy, że daliśmy się ponieść szaleństwu. Niektóre sklepy na czas wyprzedaży nie rezygnują z możliwości rezerwacji na jeden dzień. Warto ją wykorzystać na przemyślenie decyzji.

6. Zdecydowanie lepiej jest inwestować w rzeczy podstawowe , uzupełnić szafę w kilka nowych topów w neutralnych kolorach, marynarkę , kardigan czy dżinsy . Takie elementy jak beżowy trencz, biała koszula czy czarne spodnie w kant nigdy nie wychodzą z mody .

7. Jeśli chodzi o torby i buty , w czasie przecen, zwłaszcza na początku, można znaleźć prawdziwe skarby. Jeśli stoimy przed wyborem rzeczy skórzanej lub zamszowej, wybierzmy tę pierwszą. Zamsz bardzo często już w sklepie bywa zakurzony i odbarwiony. Sprawdzajmy, czy buty z jednej pary mają ten sam kolor. Bywa, że egzemplarz z wystawy będzie nieco jaśniejszy od tego, który stał wewnątrz sklepu.

8. Nie zapominajmy o jakości . W żadnej szafie nie potrzebujemy poliestru czy bawełny drugiego gatunku. Sprawdzajmy na metce, czy rzecz da się prać w pralce. Bardzo często mocno przeceniane są ubrania , które można czyścić tylko chemicznie. Nie dość, że to drogie, to jeszcze nieekologiczne.

9. Zwracajmy uwagę na plamy i przedarcia . Niestety na wyprzedażach często pojawia się towar niekompletny ( sukienka z ukradzionym paskiem, koszula bez guzików). Możemy wynegocjować wtedy niższą cenę. Towar nie został przecież przeceniony z powodu tej wady. Możemy też umówić się, że jeśli plamy nie zejdą w praniu, będziemy mogli rzecz wymienić lub zwrócić. Trzeba poprosić o pisemne zaznaczenie tego na paragonie.

10. I na koniec: nie dajmy się zwariować . Za chwilę do sklepów przyjadą nowe piękne jesienne kolekcje . Warto zostawić sobie trochę oszczędności na nowy sezon.

Harel

Więcej o modzie też na harel.blox.pl

W sieci sklepów, czyli zrób zakupy nie wychodząc z domu

Dobierz torbę do sylwetki

Szafiarki, czyli mistrzynie okazji

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

  • Link został skopiowany
Więcej o: