Makalu - droga na zimowe szczyty

Kolorystyczna powściągliwość, akcent na fakturę i połyskujące drobiazgi - w tych hasłach zawierają się główne cechy jesienno-zimowej kolekcji ubrań marki Makalu.

Makalu to piąty co do wysokości szczyt świata . Jeśli marka o tej samej nazwie postawiła sobie cele porównywalne z jego zdobyciem, ma przed sobą trudne zadanie. Warto przyjrzeć się jej wspinaczce na polskie szczyty modowe.

Makalu

Makalu Fashion House powstał 12 lat temu jako niewielka, polska firma odzieżowa. Dziś można ostrożnie powiedzieć, że podnóże góry pozostawiła już za sobą: ma 51 punkty handlowe, z czego 48 stanowią salony. W 2007 roku po raz pierwszy w kolekcji Makalu pojawiły się trudniejsze w produkcji płaszcze i kurtki. Jakie szczyty trawersuje marka najnowszą kolekcją?

Makalu

Na zewnątrz

Twórcy marki Makalu mówią o niej, że jej dewizą jest dbałość o doskonałą jakość, lekkość formy , a także kreowanie nowych trendów w modzie. Pierwsza w historii marki linia płaszczy i kurtek była dla tych zapowiedzi ważnym sprawdzianem.

Makalu

Dominują w niej fantazyjne swetry, kamizelki i płaszcze, których kroje dopasowane są wyraźnie do sylwetki. Przylegające do ciała i podkreślające figurę fasony nie grożą jednak zmarznięciem, ponieważ uszyto je tkanin nie przepuszczających wilgoci i wiatru - przede wszystkim z wełny i tweedu o splotach różnej grubości i gęstości. Ubrania ozdobiono dodatkami z futerka i bardzo modnymi w tym sezonie zakładkami i wiązaniami oraz ciekawymi, rzucającymi się w oczy szerokimi paskami i dużymi klamrami. Dominuje ciepła kolorystyka w głębokich barwach jesieni: fioletach, szarościach i odcieniach burgunda.

Makalu

Wewnątrz

"Wewnętrzne" oblicze najnowszej kolekcji Makalu jest zdaniem Groszków ciekawsze. Pod płaszczami i kurtkami Makalu kryją się nowoczesne i eleganckie sukienki, spódnice i bluzki. Ponadczasowe fasony spodni, żakietów i marynarek uszyto ze szlachetnych materiałów wysokiej jakości, takich jak tweed, naturalna wełna i jedwab. Urozmaicono je i uaktualniono modnymi detalami, takimi jak asymetryczne przeszycia i zakładki, wyszywania kamieniami , oszczędne falbany i dyskretne plisy.

Makalu

Cała kolekcja jest niezwykle kobieca i elegancka, ale też odważna. Duże dekolty w dzianinach, dopasowane fasony, mocno podkreślona talia w sukienkach i szerokie pasy czynią kobiecą sylwetkę dynamiczną i graficzną, narysowaną gwałtownymi, zamaszystymi liniami. Spokojne barwy łagodzą ostry wizerunek - w efekcie kolekcja jest kobieca, tajemnicza i niezwykle seksowna. Wśród barw dominują w odcienie głębokiej czerni i spatynowanych szarości , soczyste czerwienie i fiolety oraz odcienie zieleni z nutą słodkiego miodu. Klasyczny charakter całej kolekcji przełamują koronki, klamry oraz dodatki w modnych odcieniach monochromatycznych, głównie srebrne.

Makalu

Casual

Codzienna linia kolekcji to przede wszystkim dzianiny o luźnej strukturze przędzy i matowej lub błyszczącej poświacie, a także proste w kroju, funkcjonalne fasony i żywe kolory. Dominują czerwienie, czernie i fiolety, bezpretensjonalnie , ale i bez szczególnej fantazji skomponowane z praktycznymi krojami. Całość ożywiają desenie: kratki, panterki i paski. Groszki ostrożnie wyrokują, że jeśli we wspinaczce na szczyt coś spowalnia Makalu, to właśnie niedostateczna dbałość o codzienną część kolekcji.

Makalu

Wieczorowo

Pełną prostoty linię dzienną równoważą strojne suknie wieczorowe, które są wizytówką całej linii. Przyciągają one powabem satyny, krepy i koronki , skomponowanymi z prostymi fasonami, szlachetnymi tkaninami i lekkim połyskiem. Całości niezwykle eleganckiego i wizerunku dopełnia biżuteria. Duże bransolety, naszyjniki, kolczyki o kryształowej strukturze - mocno błyszczą i dają "lustrzany" efekt. Krystalicznie i na wysokim poziomie - jak na markę o górskiej nazwie przystało.

Makalu

Tekst: Ewa Bakota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.