Chodzimy w kratkę!

Ponadczasowa kratka to jeden z najbardziej pożądanych wzorów na świecie.

Tej jesieni w wielu kolekcjach możemy ją spotkać w rozmaitych formach, kolorach i zastosowaniach. Projektanci umieścili ją zarówno na płaszczach, spódnicach, eleganckich żakietach, jak i torbach, butach, szalikach i nakryciach głowy. Słynna czerwono-biało-czarna kratka na beżowym tle to znak rozpoznawczy Burberry. Płaszcze w ten deseń nosili m.in.: Audrey Hepburn w "Śniadaniu u Tiffaniego", Ingrid Bergman w "Casablance" i Peter Sellers w "Różowej Panterze".

Najnowsza kolekcja marki Hugo Boss

Wielobarwne kratki Gingham i Vichy, najczęściej spotykane w sezonie letnim, ustąpiły miejsca bardzo popularnej teraz szkockiej kracie. Istnieje podobno 4600 wzorów szkockich krat. Najbardziej znane to Rob Roy - regularna czerwona kratka, Gordon - granatowo-zielona oraz Clergy - niebiesko-granatowa.

Propozycja Chanel na sezon jesienno-zimowy

Pokaz Chanel

W tym sezonie kratkę z powodzeniem można łączyć z paskami, kwiatkami, wzorami geometrycznymi, z lakierowaną skórą i futrem - ważne, żeby była widoczna, kontrastowa lub niemal monochromatyczna. Najmodniejszymi kolorami są brązy, biel, zieleń, czerwień, błękity. Biel i czerń tworzą niesamowity klimat - widać to w wyrazistym deseniu - pepitce. Ta drobna dwukolorowa kratka króluje w tym sezonie m.in. w kolekcji Neckermanna. C&A proponuje koszulowe bluzy w drobną kratkę noszone do szerokich dżinsów, Kapp Ahl kraciaste kamizelki i kurtki, Orsay, Solar i Cubus urocze spódnice i sukienki w ten modny deseń. W kolekcjach znajdziemy też kratki w skali mikro. Zwolennicy kratki na jesień-zimę to m.in. Karl Lagerfeld (Chanel), Lorenzo Riva, Jean Paul Gaultier, Antonio Marras (Kenzo), Frankie Xie (Jeffen).

kratka

Propozycja marki Mango

W jakiej wersji kratkę wybierzesz zależy tylko od ciebie, bo wszystko jest dozwolone! I jeśli nie masz ochoty na ubranie w kratkę, warto zainwestować w stylowy dodatek - opaskę, szalik albo buty. Ponieważ kratka jest nie tylko twarzowa, ale przede wszystkim bardzo modna.

kratka

1. Torba - Spring 2. Kolekcja River Island (mężczyzna) 3. Kolekcja Joop

tekst - Marta Kruszyńska

Czytaj w serwisie Znam.to : Średnie stany średniej półki

Więcej o: