Wielki powrót nakryć głowy

Tej jesieni liczy się nie tylko to co masz w głowie, ale również to co masz na głowie!

Kapelusze od dawna uchodzą za przejaw elegancji i siły. Jedni je uwielbiają inni zupełnie ich nie uznają...Początkowo użytkowy dodatek, później wyraz szyku i wyczucia. A jak jest dzisiaj, czy moda na nakrycia głowy wraca? Co będziemy nosić tej jesieni: wełniane czapki, kaszkiety, a może angielskie meloniki?

nakrycia głowy

Owens na sezon jesienno-zimowy

Uwielbiam nakrycia głowy, chociaż wybieram je jeszcze dłużej niż spodnie... Znajomi do dzisiaj  wspominają moją, dużą wełnianą czapkę z gigantycznym pomponem, w której chodziłam minionej zimy (i byłam z niej bardzo dumna).

nakrycia głowy

Ailanto - Jesień-Zima 2007/2008

Jednym z najbardziej ekscytujących pokazów, prezentujących trendy na sezon jesienno-zimowy, był pokaz kolekcji Marca Jacobsa , który pokazał kawał dobrej roboty i wysłał na wybiegi swoje ubrane bez zarzutu modelki. Twarze dziewczyn skryte były skromnie w cieniu wielkich rond kapeluszy oraz szałowych, lifestylowych czapek. Od razu pomyślałam o mojej znajomej, która mieszka w Nowym Jorku i nie rozstaje się z nakryciami głowy (ma imponującą kolekcję czapek i kapeluszy).

nakrycia głowy

Lydia Delgado - Jesień-Zima 2007/2008

W latach 80. kapelusz był nieodzowną częścią amerykańskiego, miejskiego stylu bycia. Narodziny rapu, ostatnie oddechy muzyki disco, sprzyjały niekonwencjonalnym strojom. Ludzie w każdym wieku spędzali całe noce na szalonych imprezach...Kobiety nosiły nie tylko kapelusze, ale także bryczesy, żakiety z dekoltem w kształcie litery V z charakterystycznymi, wielkimi poduszkami oraz obcisłe, drapiące krocze kombinezony, oczywiście bez bielizny...

nakrycia głowy

Olga Rios - Jesień-Zima 2007/2008

Były to czasy, w których kobiety w ciągu dnia nosiły więcej makijażu niż Liz Taylor w słynnej roli Kleopatry. Żadna z modnych pań nie zdecydowałaby się wyjść z domu bez rdzawych maźnięć kremowym różem, czarnego eyelinera, trzech barw cieni do powiek oraz centymetrowej grubości błyszczyka na soczyście czerwonych ustach. Wymarzonym facetem na randkę był Bryan Ferry, ikonami stylu były Grace Jones, Catherin Deneuve z "The Hunger" z 1983 i Debbie Harry. Wyglądało to jak połączenie gwiazd smętnej piosenki i kina lat 40 z dodatkiem łobuzerskiej nuty, tak dla równowagi. Nakrycia głowy doskonale pasowały do stylistyki lat 80.

nakrycia głowy

Joop - Jesień-Zima 2007/2008

W zależności od klimatu klubu, młodzież zakładała artystyczne berety (berety z antenką), kozackie czapki, nakrycia greckich rybaków lub naciągnięte na czoło kaszkiety (nosiły je wschodzące gwiazdom rapu takie jak Sugarhill Gang, Fab Five Freddy i Cold Crush Brothers). W latach 80-tych kapelusze i wszelkie nakrycia głowy nie były jedynie dodatkiem do stroju, nie były jedynie częścią scenicznego kostiumu, były najważniejszym dodatkiem miejskiego stylu bycia...

nakrycia głowy

Kina Fernandez - Jesień-Zima 2007/2008

Obecnie nikt kto ma mniej niż 70 lat nie nosi kapeluszy, chyba że przekręcone na bok o 30 stopni. A ci, którzy jednak noszą spotykają się z przewracaniem oczami i litościwymi uśmieszkami. Wystarczy, że na snobistycznym przyjęciu jedna z uczestniczek wystąpi w wieczorowej sukni od Diora (w polskich realiach Zienia) i zbyt wyrazistym kapeluszu i już jest spalona w towarzystwie...Czy to zatem koniec potęgi tego dodatku?

nakrycia głowy

Angel Schlesser - Jesień-Zima 2007/2008

Przecież moda wraca do klasyki, ubrań w których najważniejsza jest dbałość o detale i dobrej jakości tkaniny... Przecież to najlepszy moment na powrót kapeluszy!!! Kiedy, jeśli nie teraz, będzie odpowiedni czas by je nosić? Tej jesieni na pewno TAK!! Na głowie muszą znaleźć się wyraziste kapelusze, czapki i berety. Wraz z rękawiczkami będą stanowić najmocniejszy duet nadchodzącego sezonu...

Nakrycia głowy u projektantów

Philip Lim - uzupełnia swoje stroje kapeluszami. Upodobał sobie cylinder

* Marc Jacobs - kapelusze z dużym rondem

Anna Sui - eksperymentuje z futrzanymi czapkami oraz kominiarkami

Louis Vuitton - duże kolorowe berety

* Theory oraz Benetton - kolorowe czapki i berety

Nakrycia głowy pokazują również: Ailanto, Kina Fernandez, Angel Schlesser, Olga Rios i Joop. W Polskich sklepach szukajcie w najnowszych kolekcjach marek: Benetton, H&M, Vero Moda, Mango i Zara.

Więcej o:
Copyright © Agora SA