Pierwsze jesienne trendy - rękawiczki

Czas wyprzedaży letnich kolekcji przypomina nam, że już niedługo nadejdzie jesień... Groszki zaglądają na jesienne wybiegi - jesienne trendy (odsłona I).

Początki tego zmysłowego dodatku sięgają starożytności. Rękawiczki miały wówczas znaczenie zarówno użytkowe, jak i symboliczne. W czasach Ludwika XIII szczytem elegancji były rękawiczki perfumowane. Były one wykonywane z miękkiej skóry i zdobione szerokimi, haftowanymi mankietami. W XIX wieku damy zamawiały całe tuziny rękawic (stanowiło to o ich zamożności), na każdą porę roku inne. Prosty lud nosił wówczas rękawice z jednym palcem, natomiast wyższa klasa rękawiczki na pięć palców...

trendy jesień-zima 2007/2008

Rękawiczki - to motyw przewodni najnowszej kolekcji Burberry

Wielki modowy tryumf rękawiczek, jako symbolu elegancji i szyku miał miejsce w latach 20. Najbardziej popularne były wówczas rękawiczki, sięgające łokcia. Idealnie podkreślały smukłe ręce kobiety i jednocześnie dodawały jej tajemniczości. W latach 50. rękawiczki stanowiły podstawowy element kobiecego, miejskiego stroju. Były nieodłączną częścią ówczesnego looku Diora :

* spadziste ramiona

* podniesiona pierś

* talia osy

* spódnice sięgające 50 cm ponad ziemię (do pół łydki)

* oraz duet - rękawiczki i kapelusz.

trendy jesień-zima 2007/2008

Projekt - Miguel Palacio

W latach 60. rękawiczki nie były już tak popularne. Chociaż uwzględniał je w swoich kolekcjach m.in. Pierre Cardin oraz Hermes (uwielbiał haftowane rękawiczki). Powróciły z podwójną siłą w latach 90. Nie rozstawała się z nimi Madonna , Michael Jackson oraz Cindy Lauper. W tym sezonie rękawiczki po raz kolejny przeżywają swój wielki renesans.

trendy jesień-zima 2007/2008

Propozycje Chanel na sezon jesienno-zimowy

Rękawiczki na najbliższy sezon

Tej jesieni drogie panie zmieniamy rękawiczki jak rękawiczki... Niektórzy styliści twierdzą, że będzie to najważniejszy dodatek nadchodzącego sezonu. Zmysłowe, skórzane rękawiczki również mogą uwodzić...

trendy jesień-zima 2007/2008

Kolekcja Chanel

Modne będą skórzane, jedwabne, nylonowe jak i klasyczne wełniane. Dozwolone będą wszystkie długości (od bardzo długich za łokieć, poprzez klasyczne, do nadgarstka po minimalistyczne bez palców)

trendy jesień-zima 2007/2008

Projekt - Francis Montesinos

Najmodniejsze będą długie, sięgające łokcia wykonane z lakierowanej, czarnej skóry. Tej jesieni należy je odważnie komponować z długimi kozakami za kolano (kolekcja Burberry).

trendy jesień-zima 2007/2008

Kolekcja Burberry na sezon jesień-zima 2007/2008

Projektanci proponują również krótkie, kolorowe stylizowane na rękawiczki pilotów oraz wełniane, niechlujnie marszczone w okolicy nadgarstka (Chanel). Jeśli czarne, to koniecznie za łokieć, jeśli krótkie to jedynie w mocnym, wyrazistym kolorze. Projektanci polecają przede wszystkim fioletowe, pomarańczowe oraz czerwone. Do nich należy tej jesieni akcentowanie stroju, to one stanowić będą samo centrum stylizacji.

trendy jesień-zima 2007/2008

Propozycje - Chanel, Miriam Ocariz, Roberto Torretta

Rękawiczki stanowią ważny element w jesienno-zimowej kolekcji: Burberry, Blumarine oraz Aigner, Simonetta Ravizza, Just Cavalli, Paola Frani, Malo i wielu innych.

trendy jesień-zima 2007/2008

Projekt - Angel Schlesser

Madonna uwielbia czarne, skórzane rękawiczki

Więcej o: