Modelki obcinają włosy?

Długie włosy wychodzą z łask, modelki coraz częściej obcinają włosy!

Świat pokazów mody jest specyficzny. Jeśli zajrzymy za kulisy nowojorskich pokazów mody zobaczymy chaotyczną przestrzeń, w której dominują wychudzone kobiety, błyszczące ciuchy, sztywne hostessy i ogrom rozsypanego pudru i cieni do powiek...Niektórzy twierdzą, że tak naprawdę nic się tam nie zmienia, każdy pokaz jest podobny do drugiego. Tylko prawdziwi amatorzy tego życia widzą ewolucję: nowe twarze, fryzury, nowe makijaże, nowi projektanci...Wszystko trwa w zmienności...

Podczas jednego z pokazów zafascynowała nas nowa, artystyczna fryzura znanej modelki. Trudno było oderwać od niej wzrok. Miała na sobie super modny t-shirt, a jej usta wyglądały jak pomalowane dziecięcą kredką. Zadziorna perłowo-blond fryzura Deyn była dla nas inspiracją. Czyżby przyszedł czas na zmianę, czy wracają krótkie fryzury?

fryzura Dior

Agyness Deyn - fryzura Dior

MODELKI I KRÓTKIE FRYZURY

W czasach, w których sens istnienia supermodelek (tych wyróżniających się osobowości prezentujących sobą o wiele więcej niż tylko piękne tworzywo) jest wciąż podważany, krótka fryzura staje się najszybszym sposobem niedoszłych Agyness Deyn na wyrobienie sobie marki. Stosunkowo nieznane: Marta Berzkalna i Sarra Jane wskoczyły na jesienne wybiegi z pomocą odważnych, interesujących fryzur. Zwiewna 19 letnia Cecilia Mendez wstrzeliła się, na wcześniej mało prawdopodobną pozycję gwiazdki przy pomocy fryzury (nie próbujcie tego w domu) a'la Franciszek z Asyżu. W Nowojorskim salonie "Bumble and bumble" stylistka Michelle Fiona przemieniła długie do pasa włosy Barbary Berger (której wróży się ogromną karierę) w "skate flap" (na wzór deskorolkowego mistrza Tonego Hawka z około 1989 roku).

krótka fryzura

1. fryzura Celine (od lewej) 2. fryzura Kenzo

"Dopiero w chwili kiedy zaczęłam podcinać włosy dojrzałam jej ciekawe rysy - jej kości policzkowe, jej szczękę" - mówi Fiona. Z niektórymi dziewczynami przeżywa się swego rodzaju szok w stylu - Co też ja sobie wymyśliłam?, ale z Barbarą było - Trzymać tak dalej".

fryzura Lanvin

nowa propozycja fryzury - Lanvin

To co robią modelki i nocni bywalcy inspiruje również projektantów. Na paryskim pokazie Lanvina można było ujrzeć przechadzające się swobodnie, potargane modelki o kruczo czarnych włosach. A kiedy pokaz Marca Jacobsa (niespecjalnie znanego z punktualności) zaczął się godzinę po czasie plotka mówiła, że miało to związek z czasem farbowania kilku głów na czerwono, czarno i najbardziej widowiskowo, na jaskrawo-niebiesko.

fryzura Lanvin

kolekcja jesień-zima 2007/2008 - Lanvin (czarna fryzura)

Odważniej niż można było zobaczyć w ostatnich latach nowa stylizacja flirtuje z widocznymi cechami płci - a na takie zabawy nie mogą sobie pozwolić aktorki. Więc mimo tego, że niektóre gwiazdki to i owo podcięły (Michelle Williams na przykład ścięła swoje długie loki a'la Mia Farrow, Rihanna - piosenkarka R&B, poprawiła swój wygląd nowoczesną fryzurą), to nowa fala fryzur nie jest na razie zbyt popularna wśród gwiazd. Choć można zauważyć stopniowe zmiany...

fot.photorazzi

Rihanna w krótkiej fryzurze

"To nadchodzi prosto ze świata mody," twierdzi z nutką ulgi stylistka i kolorystka Laurie Foley. Nieprzypadkowo Foley, właścicielka Nowojorskiego salonu L'Atelier de Laurie, podtrzymuje perłowo-biały odcień włosów Deyn i była odpowiedzialna za kolorowe szaleństwo na pokazie Jacobsa. Nie mrugnęła nawet okiem kiedy projektant nalegał na kolor, który ona określiła jako "niebieski szafir nieba przed zmierzchem" ("Jeśli ktoś był do tego zdolny, to właśnie Marc," mówi Foley).

fryzura Hermes

fryzura - Hermes

W tych wyrazistych kolorach chodzi o "futuryzm, poszerzanie granic, ale nie o rewolucję," mówi. Stąd nawet najbardziej jaskrawym kolorom towarzyszą proste, przemyślane cięcia. Nie ma niczego wstrząsającego w fakturze, nie jest to też kolor punkowy. Nowe oblicze modelek, może ukształtować nowy, miejski trend (chociaż nie musi). Czas długich włosów jest policzony...

źródło - amerykańskie Elle

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.