Sia pierwszą od lat czterdziestolatką z wielkim hitem

Australijska wokalistka jest pierwszą od 16 lat kobietą po 40stce, której przebój zajął pierwsze miejsce na liście przebojów Billboardu

Przebój „Cheap Thrills” z gościnnym udziałem Seana Paula napisany został dla Rihanny, jednak piosenkarka go odrzuciła. Tak trafił na płytę Sii „This is Acting” składającej się w całości z piosenek odrzuconych przez innych artystów.

Sia karierę muzyczną zaczynała pod koniec lat 90. A jej pierwszym wielkim przebojem była ballada „Breathe me” użyta w finale serialu „ Sześć stóp pod ziemią”.

W ostatnich latach artystka stała się jedną z najbardziej pożądanych tekściarek, a piosenki jej autorstwa śpiewają między innymi Katy Perry, Beyonce i Rihanna. Po kilkuletniej przerwie od kariery wokalnej Sia wróciła do tworzenia własnej muzyki, zdecydowała się jednak zakryć twarz ogromna blond peruką. Nie występuje także w swoich teledyskach.

 

Zdobycie 1 miejsca na liście Billboardu, zazwyczaj okupowanej przez dwudziestokilkuletnie  gwiazdy to ogromne osiągniecie. Ostatnio  podobny sukces w 2000 roku odnosiła Madonna i jej przebój „Music”. Królowa popu miała wtedy 42 lata.

 
Więcej o: