U Clothing: nowa marka na Mysiej 3

Adres na Mysiej 3 staje się powoli kultowym. Obok UEG i COS-a zamieszkała tam teraz marka U Clothing - godna szczególnej uwagi.

Marka powstała w 2010 roku w Londynie i Los Angeles . U Clothing tworzy miejski styl w luksusowym wydaniu. Sklep U Clothing na Mysiej 3 jest pierwszym, który powstał w Warszawie. Ubrania U można kupić jeszcze między innymi w Bloomingdale's.

LOOK U Clothing balansuje pomiędzy stylem miejskim a nowoczesnymi sportowymi formami. Esencją marki są proste linie, jakość materiału i sposób wykonania ubrań. W tym sezonie U Clothing czerpie inspiracje ze stylu kalifornijskich dzieciaków - beach punków, deskorolkowców i surferów. Specjalnie na jesień - zaprojektowane zostały uniwersalne parki we wzór moro oraz te uszyte z wełny. W kolekcji znajdziemy też amerykańskie bejsbolówki i płaszcze z rękawami 3/4 uszyte z wysokiej jakości granatowego moheru z ortalionową podszewką.

O U CLOTHING Założenie projektanta U Clothing to tworzenie miejskich ubrań w nowoczesnym stylu. Uczestniczy on na każdym etapie produkcji, od poszukiwania inspiracji, poprzez robienie projektów aż po ostateczne ich wykonanie. Charakter ubrań najlepiej oddają hasła U Clothing: uniseks, uniwersalność i utylitarność .

ZAŁOŻYCIELE Markę założył Rafal Antos i Don-Alvin Adegeest . Rafał zajmuję się U Clothing od strony kreatywnej - projektując kolekcję. Wcześniej pracował dla domu mody Armani, później współpracował również z koncernem GAP. Z kolei Don jest odpowiedzialny za zarządzanie marką. Wcześniej związany był ze słynnym koncernem LVMH, gdzie między innymi koordynował wprowadzenia na rynek europejski marki Marc by Marc Jacobs.

U to przede wszystkim uniwersalny styl.