Kwas hialuronowy to przełom w pielęgnacji wielu kobiet. Sprawdź na własnej skórze!

Ola Falkowska
28.06.2019 06:35
Kosmetyki z kwasem hialuronowym

Kosmetyki z kwasem hialuronowym (Shutterstock/Avanti24)

Dbanie o nawilżenie skóry to najważniejszy element codziennej pielęgnacji. Chcesz mieć pewność, że twoja skora jest prawidłowo nawodniona? Koniecznie zacznij używać serum z kwasem hialuronowym.

Serum - czym się wyróżnia?

Pielęgnacja cery suchejPielęgnacja cery suchej Fot. Shutterstock

Serum to kosmetyk, który warto włączyć do swojej pielęgnacji. Jego działanie i metoda aplikacji nie różnią się zbyt wiele od zwykłego kremu, ale rezultaty regularnego stosowania serum biją na głowę wszystkie inne kosmetyki pielęgnacyjne. Serum odróżnia się skoncentrowaną formułą oraz lekką, ułatwiającą absorpcję konsystencją, dzięki czemu efekty stosowania są większe, pojawiają się szybciej i utrzymują się dłużej. Warto sięgać po serum już w młodym wieku, dobierając odpowiedni preparat do typu skóry. Przeciwtrądzikowe, nawilżające, rozświetlające, antyoksydacyjne czy wreszcie przeciwzmarszczkowe – te i wiele innych typów serum bez problemu kupisz w każdej drogerii.

Przesuszona skóra - jak dbać?

Wysuszona skóra wymaga szybkiego działania. Zbyt długie odwodnienie naskórka powoduje nie tylko nieprzyjemne uczucie spięcia skóry, ale również intensyfikuje skłonność do podrażnień oraz wpływa na przyśpieszenie procesu starzenia się skóry. Serum z kwasem hialuronowym jest idealnym ukojeniem dla przesuszonej skóry, ponieważ kwas hialuronowy słynie z bardzo dobrych właściwości nawilżających. Potrafi przyłączyć do siebie nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu szybko uzupełnia braki w nawilżeniu skóry. To nie jedyna korzyść z regularnego stosowania serum z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy świetnie rewitalizuje skórę, sprawiając, że wygląda na zdrowszą, młodszą i rozświetloną.

Sposób na podrażnienia

Odwodniona, ściągnięta skóra potrafi być bardzo wrażliwa. Potrzebny jej naprawczy zabieg pielęgnacyjny – intensywne nawilżenie wraz z ukojeniem podrażnień. W tym celu możesz sięgać po swoje codzienne serum z kwasem hialuronowym. Stworzony przez kosmetologów odpowiednik występującego w ludzkiej skórze kwasu hialuronowego jest hipoalergiczny i dobrze tolerowany nawet przez bardzo wrażliwą skórę. Jeśli ciągle borykasz się z podrażnieniami lub twoja skóra jest boleśnie wysuszona (np. po długim locie) nie czekaj na poprawę, tylko jak najszybciej zaaplikuj na skórę dwie, trzy krople serum z kwasem hialuronowym. Różnica będzie widoczna gołym okiem. Nawet odwodniona czy nadreaktywna skóra może wyglądać pięknie. Zacznij codziennie nakładać serum z kwasem hialuronowym , by jak najszybciej zapomnieć o problemach z nawilżeniem cery.

Więcej o: