Pasta cukrowa - egzotyczny sposób na depilację

Redakcja, DŁ
17.06.2014 06:39
A A A
Pasta cukrowa

Pasta cukrowa (mat. prasowe)

Całkowicie naturalna, niepowodująca podrażnień ani alergii, a do tego niemal bezbolesna - depilacja pastą cukrową. Metoda na idealnie gładką skórę prosto z Bliskiego Wschodu.

Powszechnie uważa się, że kobieca depilacja to wymysł ostatnich 100 lat. To prawda, ale biorąc pod uwagę Europejki czy Amerykanki. Kobiety z Bliskiego Wschodu i Egiptu za pomocą karmelu depilowały niemal całe ciało - oprócz brwi - już w starożytności! W tradycyjnych krajach arabskich depilację pastą cukrową stosowano także przed ceremonią zaślubin. Panna młoda poddawała się całkowitej depilacji ciała w noc przedślubną na znak swojej czystości i szacunku wobec męża.

Pamiętacie klimatyczny film „Karmel”? Kilka kobiet spotyka się w bejruckim salonie piękności, by rozmawiać o swoich problemach, a w tle często pojawia się słodka pasta cukrowa (tytułowy karmel).

- Wspólne gotowanie pasty cukrowej, a następnie depilowania się nawzajem to po dziś dzień popularny kobiecy rytuał na Bliskim Wschodzie - wyjaśnia Justyna Nyczyk z Yasmeen.pl, sprowadzająca do Polski arabskie perfumy i kosmetyki naturalne.

Pastę cukrową można wykonać samodzielnie mieszając i gotując w odpowiednich proporcjach cukier, wodę i sok z cytryną. Jest to niestety dosyć czasochłonne i wymaga dużo wprawy. Dostępne są także gotowe pasty cukrowe, najczęściej z dodatkiem naturalnych składników takich jak melasa, miód, olejek z oliwy czy ekstrakt z róży, które dodatkowo łagodzą skórę w czasie depilacji.

  Cukrowanie    mat. prasowe

Cukrowanie, jak często określa się zabieg usuwania włosków karmelem, jest znacznie przyjemniejsze od woskowania. Pasta cukrowa usuwa włoski z cebulkami, ale w przeciwieństwie do wosku, nie podrażnia przy tym skóry. Cukrowanie można wykonywać na ciepło - za pomocą ciepłego karmelu i pasków tkaniny lub na zimno - układając na ciele karmel w rulonikach.

  Cukrowanie    mat. prasowe

- Depilacja cukrowa na zimno jest zdecydowanie najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania włosków dla kobiet ze skórą naczynkową, wrażliwą i skłonną do pajączków i żylaków - podkreśla ekspertka z Yasmeen.pl.

Pasta cukrowamat. prasowe

Zobacz także
  • Glinka Ghassoul Glinka Ghassoul - od namiotów Beduinów do salonów spa
  • Naturalne sposoby na piękne usta Naturalne sposoby na piękne usta
  • Ahava: delikatny sorbet do ciała Ahava: delikatny sorbet do ciała

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy