Moda i styl: książki, które polecamy na jesień

Cztery lektury dla wszystkich pasjonatów historii mody oraz miłośników biografii osób, żyjących w niezwykle ciekawych czasach. Inspirujące!

”Sześć pięter luksusu. Przerwana historia kamienicy braci Jabłkowskich” Cezary Łazarkiewicz. Wydawnictwo ZNAK

Sześć pięter luksusu

Opowieść o najbardziej znanym domu towarowym przedwojennej Warszawy polecamy wszystkim miłośniczkom XX - lecia międzywojennego. Cezary Łazarkiewicz opisuje nie tylko historię sukcesu rodziny Jabłkowskich, ale przede wszystkim ukazuje niezwykłe miejsce, w którym każdy klient miał swojego asystenta, a orkiestra grała nastrojową muzykę. Jeśli kochacie klimat retro i tęsknicie za niegdysiejszą elegancją, ta książka na pewno wam się spodoba.

”Christian Dior” Marie - France Pochna Wydawnictwo Bukowy Las

Christian Dior Bukowy Las

Biografia jednego z najgenialniejszych artystów wysokiego krawiectwa XX wieku, którego pomysły do dziś inspirują kolejne rzesze projektantów. Kloszowe spódnice, linia A, linia H i słynny New Look to tylko część spuścizny mistrza, która zachwycała wtedy i zachwyca dziś. Pozycja obowiązkowa dla wszystkim zainteresowanych historią mody.

Napisana z elegancją i dziennikarską dociekliwością pierwsza i najpełniejsza biografia Christiana Diora jest nie tylko historią niezwykłej kariery utalentowanego człowieka, ale też portretem świata pełnego szyku i luksusu oraz intelektualnej i artystycznej śmietanki powojennego Paryża.

”Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu” Pamela Koegh Wydawnictwo ZNAK

Jackie czy Marilyn

Dwie najbardziej inspirujące ikony stylu lat 60. Jedna seksowna, będąca ucieleśnieniem marzeń każdego mężczyzny, styl drugiej był najchętniej kopiowanym przez tysiące kobiet na całym świecie.

Przepis na styl gwiazdy lub wielkiej damy? Tutaj go znajdziesz! A także wiele ciekawych historii z życia obu kobiet i oczywiście plotki.

”Monsieur Antoine. Wielki mistrz francuskiego fryzjerstwa” Hubert Demory. Wydawnictwo Urząd Miasta Sieradz.

Antoine

 

Antoine czyli Antoni Cierplikowski, najsłynniejszy fryzjer świata, czesał najbardziej znane ”głowy” - Brigitte Bardot, Gretę Garbo, Marlenę Dietrich, Polę Negri czy Josephine Baker. Ekscentryk, który sypiał w szklanej trumnie, a swojego charta przefarbował na niebiesko. Polska premiera książki miała miejsce podczas Oper Hair Festival w Sieradzu, mieście, w którym przyszedł na świat i zmarł w nim kilkadziesiąt lat później słynny Antoine. Dla wszystkich zainteresowanych nie tylko fryzjerstwem, lektura obowiązkowa!

Więcej o: