Emma Watson na czerwonym dywanie w stroju stworzonym ze starych sukni ślubnych. Bardzo oryginalny look!

Emma Watson znana jest ze swojego zrównoważonego podejścia do mody. Podczas gali The Earthshot Prize zaprezentowała się w stroju, który stworzono z 10 używanych sukien ślubnych. Ten look robi wrażenie!

Emma Watson stawia na upcykling

Aktorka pojawiła się na tak dużym wydarzeniu pierwszy raz od 2019 roku. Nic w tym dziwnego, że oczy fotoreporterów były zwrócone właśnie w jej kierunku. Emma Watson na pierwszej w historii gali The Earthshot Prize w Londynie pojawiła się efektownym stroju. Artystka postawiła na białą, tiulową tunikę/sukienkę, którą brytyjski projektant Harris Reed stworzył z dziesięciu używanych sukni ślubnych. Kreacje, które wykorzystał, pozyskał od organizacji humanitarnej Oxfam. Asymetryczny dół i odkryte plecy podkreśliły wieczorowy charakter stylizacji. Oprócz tuniko-sukienki look Emmy Watson tworzą także czarne spodnie z wysokim stanem i rozszerzanymi nogawkami. Strój gwiazdy dopełnia efektowna biżuteria, która pochodzi z kolekcji projektanta powstałej we współpracy z marką Missoma. Aktorka swoim wyborem udowodniła, że przerabiając stare, nieużywane ubrania, można stworzyć efektowny, a jednocześnie ciekawy look, który sprawdzi się również podczas wielkich wyjść.

Emma Watson na The Earthshot PrizeEmma Watson na The Earthshot Prize Instagram @harris_reed / @missomalondon

Upcykling - nowy trend wśród największych domów mody

Jeszcze kilka lat temu największe domy mody prześcigały się w tworzeniu nowych, zaskakujących kolekcji. Pandemia sprawiła, że wielu z nich miało ograniczony dostęp zarówno do materiałów, które często sprowadzane były z odległych zakątków świata, ale również pracowników. Niektórzy projektanci postanowili stworzyć kolekcje z tego, co już mają. Tym sposobem linię na sezon wiosna-lato 2021 dom mody Balenciaga wyprodukował w 93% z tkanin pozyskanych w sposób zrównoważony lub z upcyklingu.

Kolekcja Balenciaga wiosna 2021Kolekcja Balenciaga wiosna 2021 IMaxTree

Marka JW Anderson swoją kolekcję Made in Britain wykonała wykorzystując pozostałości z poprzednich serii. Znane sieciówki również nie pozostają w tyle. Klienci H&M mieszkający w Sztokholmie mogą przynieść do sklepu stacjonarnego nieużywaną odzież, gdzie dzięki specjalnej maszynie przerobiona na zupełnie nowy produkt. 

Emma Watson w walce o zrównoważoną modę

Na Instagramie gwiazdy próżno szukać informacji o jej prywatnym życiu. Aktorka swoją popularność wykorzystuje wspierając ważne idee i cele. W mediach społecznościowych Emmy Watson właśnie pojawił się pierwszy od roku post, który informuje o zbliżającej się Konferencji Klimatycznej ONZ w Glasgow. Co ciekawe, na jej profilu umieszczono również wzmiankę o tym, że profil został przejęty przez anonimowy Feministyczny Kolektyw Cop26, związany ze wspomnianym wydarzeniem.

W 2020 roku Emma Watson dołączyła do zarządu grupy Kering. Artystka jest odpowiedzialna za zrównoważony rozwój marek takich jak m.in. Gucci, Alexander McQueen i Balenciaga.

Zobacz też: najpiękniejsze sukienki na specjalne okazje.

Więcej o: